Tebeşir İle Yapılan Sanat Eserleri

Tebeşir İle Yapılan Sanat Eserleri

27 Şubat 2018 0 Yazar: Mustafa BÜKÜLMEZ
Toplam Görüntülenme : 67
Yaklaşık okuma süresi : 2 DK
Hangisi Gerçek? Hangisi Çizim?
Global Firmaların Logolarını Ne Kadar Hatırlıyorsunuz?
Tebeşir İle Yapılan Sanat Eserleri
4 (80%) 1 Oy

Tebeşir İle Yapılan Sanat Eserleri ne gelin hep beraber göz atalım. 2000 li yılların başlarında ve öncesinde her okulda kara tahtalar olurdu. Bazen öğretmenler bir şeyler yazardı bazen ise öğrenciler. Ama öğrencilerden bazıları da vardı ki yazmak ile yetinmez ve o kara tahtaları bir tuval gibi kullanım müthiş çizimler yaparlardı. Belki hala kara tahtalı okullar ve o tahtaları tuval gibi kullanan öğrenciler vardır.

2015 yılında Japonya’ da bir kara tahta üretici firması, öğrencilerin sürekli tahtalara resim çizmeleri sebebi ile bir kara tahta çizim yarışması bile düzenlemişti. Öğrenciler istedikleri herhangi bir alanda yada konuda çizdikleri resimleri bu yarışmaya göndermişlerdi.

Sadece bu da değil, kara tahtaya tebeşir ile çizim konusunda dünyada bir çok örneği bulunmaktadır. Sadece tebeşir kullanarak grafiti yapanlar, okul saatleri dışında okula gizlice girerek kara tahtalara gizlice çizim yapanlar. Kara tahtaların sonu gelene kadar bu çizimler yapılmaya devam edilecek gibi görünüyor. 😀

Gelin öğrencilerin ellerinden çıkan bu tebeşir ile yapılan sanat eserleri ne bir göz atalım.

 

tebeşir sanatı

 

Bir zamanlar sadece beyaz tebeşirler vardı. Sonradan renkli tebeşirler de çıkmaya başlamıştı. Kaç tebeşir yemiştir bu çizim?

kara tahta ve tebeşir

 

Japonya’da aşırı beğeni toplayan Kimi No Na Wa  adlı anime filminin kapak resmini çizen bir arkadaş. Animenin ne kadar sevildiği ortada. 😀

Kimi No na wa

 

Efsane bir çizim yapılmış ama dersinde işlenmesi gerekiyor. Yazık olmuş çizime. :/tebeşir çizimleri

Yine Japonlardan, yine anime çizimi… Hangi anime olduğunu bilmiyorum ama çizim süper…

tebeşir çizimi

 

Bu seferki bir animasyon filminden ve yine süper bir çizim.

tebeşir çizimler

 

tebeşirle çizim

 

tebeşir ile çizim

 

tebeşir çizim

 

Bana sorarsanız en güzeli bu çizim bu. Gerçekten efsane bir bir çizim ve ilginç bir bakış açısı.

tebeşir sanatı

 

Tebeşir İle Yapılan Sanat Eserleri foto galerisi bu kadar. Bazılarımız tahtada yazıyı düz yazamazken bazılarımız ise böyle sanat eserleri çıkarabiliyor. Tabi bu da bir yetenektir ve herkes güzel resim çizecek diye bir şey yok. Eh tabi tahtada düz yazmak bir yetenek gerektirmiyor ki orası başka bir konu. 😀

Diğer foto galerim için tıklayınız.

Sağlıcakla ve takipte kalın. 😉

Liseden, Ağ Sistemleri ve Yönetimi bölümünden mezun oldum. Üniversiteden (2 yıllık), Bilgisayar Programcılığı bölümünden mezun oldum. Şuanda da AÖF, Yönetim Bilişim Sistemleri bölümünde okumaktayım.

Uzmanlık alanlarım; Windows Sistemleri, HTML, CSS, C# ve SQL’dir.

Hobi olarak uğraştığım genel konular, Photoshop, After Affects, Corel Draw’dır.Film, YABANCI dizi, Anime izlemeyi ve Manga okumayı severim. Arkadaşlarımla yürüyüş yapmayı ve grup olarak aktivitelere gitmeyi severim. Geri kalan zamanlarımın tümü bilgisayar karşısında geçer.

Hangisi Gerçek? Hangisi Çizim?
Global Firmaların Logolarını Ne Kadar Hatırlıyorsunuz?