İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. C Sharp

C# IDLE Oyun Geliştirme – Fabrika Kurma Oyunu (İskelet)

C# IDLE Oyun Geliştirme – Fabrika Kurma Oyunu (İskelet)
C# IDLE Oyun Geliştirme - Fabrika Kurma Oyunu (İskelet)
+ - 0

Merhaba, Bu yazımda C# IDLE Oyun Geliştirme – Fabrika Kurma Oyunu (İskelet) projemden bahsedeceğim. Son zamanlarda sık sık gözümün önüne ve kulağıma gelen IDLE adında bir oyun türü var. Bir oyunu sadece fare tıkları ile oynuyorsunuz. Örneğin bir mmorpg oyununu 3D grafik olmadan sadece fare tıkları ile oynuyorsunuz. Verdiği hisler benzer.

C# IDLE Oyun Geliştirme – Fabrika Kurma Oyunu (İskelet)

Oyun hakkında anlatabileceğim her şeyi aslında aşağıdaki videoda anlattım. Bir buçuk saatlik bir video oldu. O kadar şeyi yazmayı gözüm kesmediği için sadece basitçe anlatacağım.

IDLE Oyun Nedir?

IDLE oyun kullanıcı etkileşimini minimuma indiren ve gelişim hissini büyük ölçüde veren oyun türüdür. Büyük oranda mobil oyunlarda görülür.

 

Geliştirmeye başladığım bu oyunda bir fabrika kurma oyunlarının IDLE versiyonu oldu. Ancak bu oyunu sonuna kadar götürmek beni çok yoracağı ve zamanımı alacağı için ve aynı zamanda iş yoğunluğum olduğu için neredeyse imkansız olacak. Bu yüzden en azından bir iskelet olabilecek noktaya kadar getirdim. Proje de projeyi daha rahat çözebilmeniz için hem veritabanı hem de test verilerini de koydum.

Aşağıdaki videodan projenin tanıtımını izleyebilirsiniz.

Projenin Github proje linki videonun açıklama ve yorum alanında yer almaktadır.


Bu yazımızda bu kadardı. Diğer derslerde görüşmek üzere…

Derslerime özel olarak hazırladığım Github Projeme buradan ulaşabilirsiniz…  C# Eğitim Seti eğitimi sayfasına gitmek için tıklayınız.

Discord’a katılmayı unutmayın.

Sağlıcakla ve kodla kalın….

Bu yazıya tepkiniz ne oldu?

Yazar Hakkında

Lise Ağ Sistemleri ve Yönetimi bölümü, üniversite Bilgisayar Programcılığı bölümü Ön Lisans, Yönetim Bilişim Sistemleri Lisans öğrenimi aldım. Askerlik görevimi tamamladım. Uzmanlık alanım; C# ve SQL Programlama dilleri ile müşteri odaklı, kullanıcı dostu ERP ve CRM gibi sistemleri geliştirmektir. Ayrıca şuanda PHP ve MYSQL alanında projeler geliştirmekteyim. C++, Phyton, Xamarin, MVC gibi konuları öğrenmek ve kendimi geliştirme çabası içerisindeyim. Discord için: https://discord.gg/FBxZeHu9

Değerli yorumlarınızı bekliyorum. :)