Hakkımda

Mustafa BÜKÜLMEZ

Kişisel Bilgilerim

 • 30.01.1992 yılında İstanbul’da doğdum. 10 yaşıma kadar İStanbulda yaşadıktan sonra Kahramanmaraş’a geldim. Şuan Kahramanmaraş’ta yaşıyorum.
 • Kahramanmaraş Ticaret Meslek Lisesi, Ağ Sistemleri ve Yönetimi bölümünden mezun oldum
 • Sütçü İmam Üniversitesi, Karacasu MYO’dan , Bilgisayar Programcılığı bölümünden mezun oldum.
 • Şuanda da AÖF, Yönetim Bilişim Sistemleri bölümünde okumaktayım (Son Sınıf).
 • Askerlik görevimi 2018 yılında tamamladım.
 • Uzmanlık alanlarım; Windows İşletim Sistemi, C# ve SQL yazılım geliştirme, HTML ve CSS ile basit web siteler yapımı…
 • Hobi olarak uğraştığım genel konular; Blog Yazmak, Photoshop, After Affects uğraşlarıdır.
 • Sinema Filmleri, YABANCI dizi, Anime izlemeyi ve Manga okumayı severim. Sadece çok ilgimi çeken bir sinema filmi olduğu zaman yada Beyaz, Okan Bayülgen, Hayrettin gibi kişilerin tolk show’larını izlemek için TV karşısına geçerim. Bu zamana kadar hiçbir zaman TV karşısında geçip Türk dizileri yada diğer saçma programları izlemedim.
 • Yürüyüş yapmayı, sinemaya gitmeyi, yazı yazmayı ve genel olarak sosyal aktiviteleri severim. Sürprizleri hiç sevmem.
 • Şu sıralar (09.2018) Phyton ile Makina Öğrenmesi, Derin Öğrenme ve Yapay Zeka konuları ile ilgileniyorum.

Neredeyse tüm vaktim bilgisayar karşısında geçer. Bilgisayar oyunlarından en sevdiğim oyun World Of Warcraft’tır. Daha sonra sırası ile half-life, minecraft, dota2, lol ve prince of persia serisidir. Oyunlarda öyle profesyonel olarak oynadığım bir oyun yoktur.

Genel olarak hemen her oyunu oynarım. Animelerde en genel anlamda fantastik türü anime-manga severim. Animelerde en sevdiklerim ise Naruto, One Piece, Bleach, FMA, HxH gibi serilerdir.

Deneyimlerim

 • 01.2002 – 09.2010 – Çıraklık Dönemi… 🙂
 • 09.2010 – 07.2011 – Bilgi İşlem – Arsan Dokuma Boya San. ve Tic. A.Ş. (Kahramanmaraş)
 • 06.2012 – 02.2013 – Bilgi İşlem – Hasal Reklam Ürünleri (Kahramanmaraş)
 • 01.2014 – 08.2014 – Bilgi İşlem, Grafiker – Komple Tanıtım Reklam Ajansı (Kahramanmaraş)
 • 06.2015 – 06.2017 – Şirket Ortaklığı – 1453 Yazılım (Kahramanmaraş)
 • 09.2014 – 11.2017 – Bilgi İşlem Sorumlusu –  Gemciler Güven Metal San. ve Tic. A.Ş (Kahramanmaraş)
 • 12.2017 –                 – Yazılım Geliştirme Uzmanı – Bate Bilişim San. ve Tic. LTD. ŞTİ. (Kahramanmaraş)

 

Sertifikalarım

Gerek duymadığımdan mesleğimle ilgili olmayan kurslara katılmadım. Mesleğimle ilgili olan (geçerliliğini kaybetmiş olsalar da) aldığım sertifikalar aşağıdadır. Bir dünya katılım belgem var ama adı üstünde katılım belgeleri… Bir bilgi kanıtı değillerdir.

 1. 1. Kademe İngilizce
 2. Cisco Hardware and Software (Yeterli kursiyer bulunamadığından devam edemedim.)
 3. Udemy – Python: Sıfırdan Uzmanlığa Programlama (1) – Sertifika URL – 02.09.2018
 4. Udemy – Uzmanından Ücretsiz WordPress Eğitimi – Sertifika URL – 12.11.2018
 5. Udemy – Start with Advanced C# Sertifika URL – 15.11.2018

Projelerim

Siteme eklediğim dersler için GITHUB üzerinde bir projem vardır. Yeni eklenen derslerimin hepsi (C#) bu projem içerisinde klasör klasör yer alacaktır. Buradan Github Profilime ulaşabilirsiniz.

Github’a eklediğim Projeler’e üst menüden ulaşabilirsiniz.

Takdir edersiniz ki çalıştığım yerde, çalıştığım yer için yada müşteriler için yaptığım uygulamaları paylaşmam mümkün değildir. Şuanda bir yazılım şirketinde çalıştığım için, işe başladığım günden beri onlarca proje tamamladım ve ve aktif olarak üç projenin içerisinde görev alıyorum.

Boş zamanlarımda da sitem için projeler hazırlamaya başladım. Bir yazılımcının Github profilinin dolu olması gerektiği kanaatindeyim. Hep diyordum ama yapamıyordum. Artık bu konuya biraz daha çaba göstereceğim.


Bana sorarsanız, teknoloji ile ilgilenen ve uğraşan insanlardan iş başvurularında  veya öncesinde CV sorulmasını da saçma buluyorum. Bir bilişimci internet üzerinde aktif olmalıdır. Ders sitelerinde olmalıdır. En azından bir bloğu olmalıdır (blogger, wordpress vs.) En güzeli ise kendi sitesi olmalıdır. Siteyi açmamda ve diğer konularda yardımcı olan Alper dostuma sonsuz teşekkürler.

Şahsi düşüncem, en azından bilişim sektöründe olan herkesin CV amacı taşıyan kişisel web sitesi olmalıdır.

Neden Yazıyorum?

Soranlar oluyor… “Youtube’da video çekmek dururken neden yazıyorsun?” diye…

Yazmak hoşuma gidiyor. Kafamı dağıtıyor. Kaldı ki belirli bir seviyeye gelmiş yazılımcılar için video dersler pek anlam ifade etmiyor diye düşünüyorum. Takıldığım yada yapamadığım bir konu olduğunda bana lazım olan şey kod satırları oluyor. Videolardan bunu alamıyoruz. Hızlıca yazıları okuyup lazım olan kodları alıp ve bir TEŞEKKÜR edip, + puanını, beğenisi vs verip yoluma devam ediyorum. Youtube’yi açıp bakıyorum bana lazım olan konuyu adam 45 dakika anlatmış. Aynı kodları bir sitede yazı olarak buldum ve işimi halletmem 10 dakika kadar sürdü. Video, benim işime yaramıyor ki video çekeyim.

Ayrıca yazılım videolarla öğrenilmez ki. Yaza sile öğrenilir. Kopyalar alırsın, çalışmaz. Çalıştırmaya çalışırken kodu çözersin. Sonuç ise o konuyu öğrenmeye başlamışsındır. Şahsen bende video çeksem en basit konunun videosu 1 saat felan olur. Bunun sebebi ise basit bir konu olsa her yönü ile anlatmak isterim. Örnek yapmak isterim. Tecrübelerimi de işin içine katarım videoda uzadıkça uzak. Millet izlemekten sıkılır. 😀 (Ben olsam sıkılırdım :D)

Sürekli bilgisayar başında olduğumdan kitap okumak için vakit bulamıyorum. Ancak bu bir şeyler okumama engel değil.  İnternet üzerinden kitaplar, kitap özetleri okuyabiliriz. Haberler okuyabiliriz. Çizgi romanlar okuyabiliriz. Light Noveller okuyabiliriz.

Light Novel Nedir? Kişilerin yazdığı hikayeleri internet üzerinden yayınlamasına verilen isimdir. Bu yazılar kitap olarak değil, internet üzerinden ücretsiz yada ücretli olarak yayınlanabilir. Serinovel yada Epiknovel sitelerini incelediğinizde demek istediğimi anlayabilirsiniz.

ÖNEMLİ NOT 1: Yardımcı olduğum kişilerin de, başkalarına yardımcı olmalarını isterim. Ben size nasıl yardımcı oluyorsam sizlerde başkalarına yardımcı olmalısınız. Ancak bu şekilde emekleyerek de olsa ilerleyebiliriz. Kodlarınızı kendinize saklamanız sizi profesyonel yapmaz. Profesyonelliğinizi başkalarının da bilmesini istiyorsanız paylaşmak ZORUNDASINIZ!!!!

ÖNEMLİ NOT 2: Arkadaşlar, bana bir iş aldım yapamadım sen yapar mısın? Elimde bir iş var bitirince para alacağım yardım eder misin? gibi cümlelerle gelmeyin lütfen. Kesinlikle yardımcı  olmam. Siz projenizi geliştirin. Takıldığınız yerde, çözüm bulamadığınız noktada, bir fikir almak istediğinizde ya da araştırdığınız halde bulamadığınız konularda yardım isteyin. Size kodları yazıp vermem sizin öğrenmenizi sağlamaz. Ben yardımcı olmayı, sizlerinde öğrenmesi için istiyorum, benim üzerimden para kazanmanız için değil. Umarım anlatabilmişimdir. 


İletişim Bilgilerim

mustafabukulmez3446@gmail.com – Aktif olarak bu adresi kullanıyorum…

mustafabukulmez@hotmail.com.tr

Github Profilim

MSDN Profilim

Instagram Profilim

Facebook Profilim,

Twitter Profilim

Linkedin Profilim

SanalKurs.Net Profilim

C# Programlama Facebook Sayfam

NOT: Bana ulaşmanın en hızlı yolu Gmail üzerinden mail atmanız ve sitede ilgili yazının altına yorum atmanızdır.

Ayrıca bu sitemde Instagram Feed eklentisi kullanıyorum. Buradaki bağlantıya tıklarsanız site üzerinden Instagram profilimi görüntüleyebilirsiniz.

Saygılarımla…

Bol kodlu günleriniz olsun. 🙂