1. Ana Sayfa
  2. Programlama
  3. C# Örnek Projeler Listesi

C# Örnek Projeler Listesi

C# Örnek Projeler Listesi

Merhaba, C# Örnek Projeler Listesi yazımla bloğuma devam ediyorum. Bu yazımda sizlere C# ile yapabileceğiniz proje fikirleri vermek istedim. Gelin C# ile yapılacak projeleri görelim.

C# Örnek Projeler Listesi

Aşağıda aklıma gelen C# örnek projeler ve basit açıklamaları yer alıyor.

1 – Kütüphane Kitap ve Üye Takip Sistemi

Bu sistemde kütüphanedeki kitapların girişleri yapıldıktan sonra, dışarı kitap çıkarmak isteyen kişiler, bilgileri ile sisteme kayıt edilir. Bu şekilde dışarıda olan kitaplar takip edilebilir. Aynı zamanda kütüphanedeki kitaplar da takip edilebilir.

Kitap raflarına da birer kod verilerek, hangi kitap hangi rafta sorusuna kadar cevap verilebilecek bir uygulama yapılabilir.

 

2 – Araç Kiralama ve Takip Sistemi

Araç kiralama işi yapan şirketler için bir araç takip uygulamayı yapabilirsiniz. Sahip olunan araçlar sisteme kayıt edilir ve kiralama işlemi sırasında kiralayan bilgileri alınarak bir sözleşme formu otomatik olarak oluşturulabilir. Gerekli sistemsel entegrasyonlarla, araç takip sistemlerini (uydu takip sistemleri) uygulamanıza entegre edebilir ve C# uygulamanız içerisinden harita üzerinde  araçların nerelerde olduğunu gösterebilirsiniz.

 

3 – Ajanda Programı

Randevuların takip edildiği, tarihsel olarak yapılan işlemlerin bir takvim üzerinde not edildiği yada eklenen notların takvim üzerinde gösterildiği bir ajanda uygulaması yapılabilir. Buna ek olarak yapılacaklar listesi, hatırlatma gibi işlemler eklenebilir.

 

 

4 – Otel Resepsiyon Sistemi

Otellerin resepsiyonlarına kullanılmak üzere, gelen misafirlerin bilgilerinin kayıt edildiği bir sistem yapılabilir. Otelin hizmetleri, içerikleri ve ücretleri yazılarak gelen misafirin seçtiği ek hizmetleri kayıt ederek fiyat çalışması gibi işlemler eklenebilir.

 

5 – Apartman Takip Sistemi

Yöneticiliği olan apartmanlar için, apartmandaki oturanların bilgileri, alınan paralar ve yapılan işlemler gibi bilgilerin takip edildiği bir uygulama yapılabilir.

 

6 – Telefon Rehberi ve Fihrist

Bir çok benzeri olsa da örnek olarak yapılabilir bir uygulamadır. Akıllı telefonlarda en çok yaşanan sorunlardan birisi olan rehber sıfırlanması sorunu üzerine güzel bir uygulama yapılabilir.

 

7 – Cari Takip Sistemi

Müşterilerinizden alacaklarınızı ve borçlarınızı takip edebileceğiniz bir uygulama…

 

8 – Depo & Stok Takip Sistemi

Bir işletmenin depoları ve depolarındaki stoklarını takip edebileceği bir uygulama…

 

9 – Gelir & Gider Takip Sistemi

Ofisinizin veya kişisel olarak hesabınızı takip edeceğiniz basit bir uygulama…


Evet arkadaşlar şimdilik aklıma gelen örnek uygulamalar bu şekilde. Sizler daha farklı uygulamalar bulabilirsiniz ve isterseniz yorum olarak ekleyebilirsiniz.

Diğer derslerimizde görüşmek üzere…

C# Eğitim Seti sayfasına gitmek için tıklayınız. Derslerime özel olarak hazırladığım Github Projeme bağlantıdan ulaşabilirsiniz…

456. Yazı Bitti… 🙂

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Liseden, Ağ Sistemleri ve Yönetimi bölümünden mezun oldum. Üniversiteden (2 yıllık), Bilgisayar Programcılığı bölümünden mezun oldum. Şuanda da AÖF, Yönetim Bilişim Sistemleri bölümünde okumaktayım. Uzmanlık alanlarım; Windows Sistemleri, HTML, CSS, C# ve SQL’dir. Hobi olarak uğraştığım genel konular, Photoshop, After Affects, Corel Draw’dır.Film, YABANCI dizi, Anime izlemeyi ve Manga okumayı severim. Arkadaşlarımla yürüyüş yapmayı ve grup olarak aktivitelere gitmeyi severim. Geri kalan zamanlarımın tümü bilgisayar karşısında geçer.

Değerli yorumlarınızı bekliyorum. Lütfen yorum atmadan geçmeyin. :)