1. Ana Sayfa
  2. Python Yapay Zeka Öğrenme Günlüğü

Python Yapay Zeka Öğrenme Günlüğü

Python Yapay Zeka Öğrenme Günlüğü

Merhabalar. Bu sayfada Python Yapay Zeka Öğrenme Günlüğü yazılarım yer almaktadır. Python ile yapay zeka öğrenme başlamaya karar verdiğimden dolayı geçen hafta (12.04.2020 – 19.04.2020) içerisinde bu yazı serisine başladım. Udemy’den aldığım bir kursun yanı sıra internetteki diğer python eğitimi veren sitelerin de yardımı ile phython öğrenmeye çalışıyorum.

Öğrendiklerimin elimin altında kalması içinde bir günlük şeklinde öğrendiklerimi yazıya dökmek istedim. Bu yazılarımın amacı ders anlatmak değildir. Zaten yeni öğrendiğim bir konu hakkında ders verecek konumda değilim. Yazım şeklim size ders anlatıyor gibi gelebilir ki bu doğrudur. Bunun sebebi daha sonra bu yazılara baktığımda o gün anladığım gibi hatırlayabilmek istiyorum.

Yani o güne geri giderek neyi nasıl anladığımı hatırlamak için. zaten not tutmanın amacı da bu değil mi? Okulda defterimize yazdıklarımız her zaman daha sonra baktığımızda rahatça anlayabilmek amacı ile yazmıyor muyuz? Bir öğretmenin ağzından çıkan her kelimeyi yazamayız bu yüzden öğretmenin anlattıklarını hatırlayabileceğimiz şekilde notlar alırız. Kafamızda bir şeyler ile bağlantılar kurup, yazdıklarımızı okuduğumuzda o bağlantılar sayesinde tekrar hatırlamamızı sağlarız.

Discord’a katılmayı unutmayın.

 

Python Yapay Zeka Öğrenme Günlüğü

Bu sebeplerden ötürü öğrendiklerimi adım adım yazacağım. Bu sayfanın amacı da günlüğüme tek bir noktadan erişebilmektir. Sonuçta ileride sadece günlük yazıları yazmayacağım. Python’u öğrendikten sonra C# eğitim setimde olduğu gibi ders yazıları da gelecek elbette.

  1. Python Yapay Zeka Günlüğü #1 – Variables – Değişkenler
  2. Python Yapay Zeka Günlüğü #2 – Functions
  3. Python Yapay Zeka Günlüğü #3 – Lists – Listeler
  4. Python Yapay Zeka Günlüğü #4 – İf Else Statement
  5. Python Yapay Zeka Günlüğü #5 – Loop – Döngüler
  6. Python Yapay Zeka Günlüğü #6 – OOP

 

 

Bu sayfayı da Eğitim Setleri başlığının altına almak durumunda kalacağım çünkü menüde yer yok. :)


C# eğitim setime ve SQL Eğitim setime bağlantılara tıklayarak ulaşabilirsiniz.