Ufacık Küçücük Titanyum Dioksit E171

Ufacık Küçücük Titanyum Dioksit E171

26 Haziran 2018 0 Yazar: Mustafa BÜKÜLMEZ
Toplam Görüntülenme : 894
Yaklaşık okuma süresi : 3 DK
Şifreler, Şifreleme Yöntemleri ve Önemi
Ufacık Küçücük Titanyum Dioksit E171
5 (100%) 1 Oy

 

Ufacık Küçücük Titanyum Dioksit, yazımı sağlığımız açısından çok önemli olmasından dolayı yazmak istedim. Önce küçük bir alıntı yapalım sonra devam edeilim.

Ufacık Küçücük Titanyum Dioksit

tio2-titanium-dioxide-molecule

Merabaaa!

Ben Titanyum Dioksit..

Atom altı çalışan nanoteknolojik bir boyayım.
Nem dengeleyici olarak da işlem görebilirim.
Boyutum çok küçücük olduğu için sizin DNA yapınızı bile bozabilecek kadar tehlikeliyim ama çok sevimli değil miyim?
İçinde bulunduğum abur cuburun ambalajıma bir bakar mısınız, ne kadar usluyum. Ehe ??
Çocuğunuz ürünü aldığı zaman o tazecik hücrelerine nüfuz edebilecek şekilde üretildik.

Hani gördüğünüz leke tutmayan duvar boyaları var ya, lekeyi yok eden benim. Benim sayemde hep.
Atom altıyım ben.
Evinizde benim gibi bir canlı ile yaşıyorsunuz aslında.
Milyonlarca küçücük ve sevimli nanoteknolojik parçacıklar… Biz bir aileyiz…

Mesela Faruk Günindi abi var. Aidin Salih teyzenin öğrencisi. İşte o bizim için şöyle der; “Beyazlarınız için aldığınız deterjanlar aslında lekeyi çıkarmıyor. İçinde bulunan titanyum dioksit ile beyaza boyuyor.”

Bizler diş macunlarında da bulunuruz, dişlerinizi beyazlatmada görev üstleniriz. Oradan da artık vücudunuzun neresine gidersek ??

Biz Atom Altıyız…
Ahir zamanın en tehlikeli buluşuyuz ama sevimliyiz (!)

Haaa… Bu arada… Uluslararası kodum ise E171’dir.

sekerleme-gidahatti

Şimdi gelelim asıl konuya

E171 yani Titanyum Dioksit, hem renklendirici hemde nem alıcı bir özelliğe sahiptir. Beyaz un, sofra tuzu, şeker, sakız, diş macunu, sabun, deterjanlar, kimyasal ilaçlar, vitamin hapları, şekerleme, karbonat, kabartma tozu gibi ürünlerde kullanılmaktadır. Işığı yansıtıcılık, beyazlık ve kapatıcılık gibi özelliklere sahip olmasından boya sanayinde ve beyazlaştırıcı, kalınlaştırıcı, güneş ışığını kesme özelliğine sahip kozmetiklerde kullanılmaktadırlar. Nanoteknolojide kullanılan üç ana maddeden bir tanesidir. Nanoteknolojik boyalarda ve bütün tıbbi ilaçlarda renklendirici ve koruyucu madde olarak titanyum dioksit kullanılmaktadır.

Titanyum dioksit kimyasal kalıcı bir maddedir ve vücut tarafında asla parçalanamamaktadır.

Titanyum dioksit nano kristalleri fotokataliz özellik göstermektedir. Fotokataliz ışık ile bazı reaksiyonların oluşmasını sağlayan maddedir. Yani vücutta temas ettiği organik parçacıkları yok ederek çalışmaktadır. Havada, suda ve çeşitli yüzeylerde organik maddeleri parçalayarak su ve karbondioksit oluşturur. Kendini temizleyen boyalar ve kumaşlarda bu maddeden yapılmaktadır. Kumaşın veya boyanın yüzeyi titanyum dioksit kristalleriyle kaplanmaktadır böylece buralara temas eden organik maddeler parçalanarak leke temizlenmektedir.

Titanyum Dioksit, vücudumuz tarafından tanınmayan ve yok edilemeyen bir kimyasaldır.  Vücudumuz bu tanımadığı maddeleri vücudun belirli bir yerinde toplar. Bu toplanan tanınmayan maddeler bir zaman sonra ur yani tümör ve kanser olarak geri döner.

Fareler üzerinde yapılan deneylerde, içtikleri sulara katılmış ve 5 gün sonunda gen yapılarında bozulmalar görülmüştür. Bu süre insanlar için 18-19 ay olarak belirlenmiştir.

Kansorejen madde olduğundan dolayı Fransa dahil olmak üzere bir çok ülkede gıda katkı maddesi olarak kullanılması yasaklanmıştır.

Aldığınız ürünlerin içindekiler kısmında,  E171 olarak da geçmektedir. Bunu gördüğünüz ürünleri almayın ve  ne siz yiyin ne de çocuklarınıza yedirin. Sağlığa zararlı maddelerden mümkün olduğunca uzak durmalıyız.


Ufacık Küçücük Titanyum Dioksit yazımızda bu kadar dostlar.

Diğer yazılarıma bakmayı unutmayın.

Sağlıkla ve takipte kalın. 😉

Şifreler, Şifreleme Yöntemleri ve Önemi

Liseden, Ağ Sistemleri ve Yönetimi bölümünden mezun oldum. Üniversiteden (2 yıllık), Bilgisayar Programcılığı bölümünden mezun oldum. Şuanda da AÖF, Yönetim Bilişim Sistemleri bölümünde okumaktayım.

Uzmanlık alanlarım; Windows Sistemleri, HTML, CSS, C# ve SQL’dir.

Hobi olarak uğraştığım genel konular, Photoshop, After Affects, Corel Draw’dır.Film, YABANCI dizi, Anime izlemeyi ve Manga okumayı severim. Arkadaşlarımla yürüyüş yapmayı ve grup olarak aktivitelere gitmeyi severim. Geri kalan zamanlarımın tümü bilgisayar karşısında geçer.