Ufacık Küçücük Titanyum Dioksit E171

Ufacık Küçücük Titanyum Dioksit E171

26 Haziran 2018 4 Yazar: Mustafa BÜKÜLMEZ
Toplam Görüntülenme : 6474
Yaklaşık okuma süresi : 3 DK
Şifreler, Şifreleme Yöntemleri ve Önemi

Ufacık minicik Titanyum Dioksit, yazımı sağlığımız açısından aşırı mühim olmasından ötürü yazmak istedim. evvel ufak bir alıntı yapalım sonra devam edeilim.

Ufacık Küçücük Titanyum Dioksit

tio2-titanium-dioxide-molecule

Merabaaa!

Advertisements

Ben Titanyum Dioksit..

Atom altı eleman nano teknolojik bir boyayım.
Nem dengeleyici olarak da işlem görebilirim.
Boyutum aşırı minnacık olduğu için sizin DNA yapınızı bile bozabilecek kadar tehlikeliyim lakin aşırı sevimli değil miyim?
İçinde bulunduğum abur cuburun paketime bir bakar mısınız, ne kadar usluyum. Ehe ??
Çocuğunuz ürünü aldığı vakit o tazecik hücrelerine nüfuz edebilecek şekilde üretildik.

Hani gördüğünüz leke tutmayan duvar boyaları mevcut ya, lekeyi yok eden benim. Benim sayemde hep.
Atom altıyım ben.
Evinizde benim gibi bir aktif ile yaşıyorsunuz aslında.
Milyonlarca minnacık ve sevimli nano teknolojik parçacıklar… hepimiz bir aileyiz…

Mesela Faruk Günindi abi var. Aidin Salih teyzenin öğrencisi. İşte o bizim için böyle der; “Beyazlarınız için aldığınız çamaşır temizleyicileri aslında lekeyi çıkarmıyor. içinde olan olan titanyum dioksit ile beyaza boyuyor.”

Bizler diş macunlarında da bulunuruz, dişlerinizi beyazlatmada işlev üstleniriz. Oradan da artık vücudunuzun neresine gidersek ??

Biz Atom Altıyız…
Ahir zamanın en tehlikeli buluşuyuz görme engelli sevimliyiz (!)

Haaa… Bu arada… Uluslararası kodum ise E171’dir.

sekerleme-gidahatti

Şimdi gelelim asıl konuya

E171 yani Titanyum Dioksit, hem renklendirici hemde rutubet müşteri bir özelliğe sahiptir. ak un, sofra tuzu, şeker, sakız, diş macunu, sabun, deterjanlar, kimyasal ilaçlar, vitamin hapları, şekerleme, karbonat, kabartma tozu gibi ürünlerde kullanılmaktadır. Işığı yansıtıcılık, beyazlık ve kapatıcılık gibi özelliklere sahip olmasından boya sanayinde ve beyazlaştırıcı, kalınlaştırıcı, güneş ışığını kesme yeteneğine sahip kozmetiklerde kullanılmaktadırlar. Nanoteknolojide kullanılan üç valide maddeden bir tanesidir. nano teknolojik boyalarda ve tüm tıbbi ilaçlarda renklendirici ve koruyucu madde olarak titanyum dioksit kullanılmaktadır.

İlgili İçerik  E-Ticaret Müşteri Cayma Hakkı

Titanyum dioksit kimyasaldır ve kalıcıdır ve vücut tarafında hiçbir şekilde parçalanamamaktadır.

Titanyum dioksit nano kristalleri fotokataliz özellik göstermektedir. Fotokataliz fer ile bazı reaksiyonların oluşmasını sağlayan maddedir. Yani vücutta ilişki ettiği organik parçacıkları yok ederek çalışmaktadır. Havada, suda ve muhtelif yüzeylerde organik maddeleri parçalayarak su ve karbondioksit oluşturur. kendisini temizleyen boyalar ve kumaşlarda bu maddeden yapılmaktadır. Kumaşın veya boyanın yüzeyi titanyum dioksit kristalleriyle kaplanmaktadır böylece buralara ilişki eden organik maddeler parçalanarak leke temizlenmektedir.

Titanyum Dioksit, vücudumuz tarafından tanınmayan ve yok edilemeyen bir kimyasaldır. Vücudumuz bu tanımadığı maddeleri vücudun belirli bir yerinde toplar. Bu toplanan tanınmayan maddeler bir vakit sonra tümör yani ur ve kanser olarak arka döner.

Fareler üzerinde yapılan deneylerde, içtikleri sulara katılmış ve 5 gün sonunda gen yapılarında bozulmalar görülmüştür. Bu süre insanlar için 18-19 ay olarak belirlenmiştir.

Kansorejen madde olduğundan ötürü Fransa iç olmak üzere bir aşırı ülkede azık katkı maddesi olarak kullanılması yasaklanmıştır.

Aldığınız ürünlerin içindekiler kısmında, E171 olarak da geçmektedir. Bunu gördüğünüz ürünleri almayın ve ne siz yiyin ne de çocuklarınıza yedirin. Sağlığa zararlı maddelerden olası olduğunca ırak durmalıyız.


Ufacık Küçücük Titanyum Dioksit yazımızda bu kadar dostlar.

Diğer yazılarıma bakmayı unutmayın.

Sağlıkla ve takipte kalın. 😉

Şifreler, Şifreleme Yöntemleri ve Önemi