İlginizi Çekebilir
 1. Ana Sayfa
 2. Office Programları
 3. Office Outlook’da HTML İmza Nasıl Eklenir?
Trendlerdeki Yazı

Office Outlook’da HTML İmza Nasıl Eklenir?

Office Outlook'da HTML İmza Nasıl Eklenir? sorusuna cevap olacak bir yazıyla sizlerleyim. Bu işlem daha çok kurumsal firmalarda gerekli oluyor.

outlook html imza örnekleri

Office Outlook’da HTML İmza Nasıl Eklenir? sorusuna cevap olacak bir yazıyla sizlerleyim. Bu işlem daha çok kurumsal firmalarda gerekli oluyor. Ancak kendi kişisel maillerinizede html imza ile değişik bir hava katmakta isteyebilirsiniz. Şimdi Office Outlook’da HTML İmza Nasıl Eklenir? sorumuzun cevabına geçelim.

Windows kategorisine ait diğer yazılarım için tıklayınız.

HTML Tasarımı Yapın

Bu işlemi Office 2010 ve 2013 de denedim hiçbir sorun çıkmadı. 2007 de de bir sorun olacağını sanmıyorum ama daha eski versiyonlarda html imza ekleme işlemi olmayabilir.

Bir HTML editörü açıp istediğiniz tasarımı yapın. Burada eğerki HTML ve CSS bilginiz var ise bir metin belgesi açıp farklı kaydet diyip HTML dosyası olarak kaydedin. Daha sonra çift tıklayıp açın. Yeni dosyanıza sağ tıklayarak düzenle deyin ve kodlarınızı yazın. Açtığınız dosyaya gelip yenile (F5) yaparak hazırladığınız tasarımın nasıl göründüğünü görebilirsiniz. Ancak bu işlemi yaparken bilmeniz gereken birkaç şey var.

 1. External (dışarıdan çekilen) CSS kullanamazsınız. Tüm CSS’ler Inline (satır içi) olmalı.
 2. Kompleks ve CSS3 yeni gelen öznitelikleri kullanamazsınız
 3. İmzada bir resim kullanacaksanız, bu resmi internete yükleyip oradan çekmelisiniz. URL şu şekilde olmalıdır: “http://www.domain.com/logo.png”  aksi takdirde resimler mail ekinde gider.
 4. JavaScript ve Flash gibi şeyleri kullanamazsınız
 5. Arka plan resmi kullanmamaya özen gösterin.
 6. Kullandığınız resimlerde bilgi olmasın.
 7. Yerleşimi yaparken Table kullanın ve boyutları piksel olarak verin.

Bu kurallara uyduğunuz takdirde tasarımsal bir sorun yaşamamanız gerekir. Artık yaptığımız html imzayı mail içinde nasıl göstereceğiz ona geçelim.

 outlook html imza örnekleri

Tasarımı Mailde Göstermek

İlk iş olarak daha önce hiç imza yapmadıysanız outlook’u açıp boş bir imza ekleyin. Yoksa bize lazım olan klasör ve dosyalar oluşmuyor.

İstediğimiz dosyalara ulaşmak için iki yol var.

 1. Windows tuşuna basıp, çalıştır’ı açın ve %appdata% yazın. (yüzde işaretleri ile birlikte.)
 2. Gizli dosyaları görünür yapın ve C:\Users\Kullanıcıadınız\AppData yoluna gidin

Appdata klasörüne ulaştıktan sonra ise

AppData\Roaming\Microsoft\Signatures klasörüne gidin.

Signatures klasörünü açtığınızda orada outlook’ta yaptığınız tüm imzaları göreceksiniz. Boş olarak açtığınız imzaya verdiğiniz ada sahip dört dosya vardır. Bir klasör, bir HTM dosyası, bir RTF ve bir TXT dosyası bulacaksınız. Bu dosya ve klasörlerden HTM uzantılı dosya hariç diğer hepsini silin. (aynı ada sahip dosyaları silin ;) )

Signatures klasöründeki HTM dosyasını ve sizin hazırladığınız HTML dosyasını not defteri ile açın. Hazırladığınız dosyadaki kodları, signatures klasöründeki HTM dosyasının içine yapıştırın. (içindekileri silebilirsiniz.)

Bunu yaptıktan sonra HTML imzanız hazır. Outlook’u açıp yeni mail deyin ve imzanızı ekleyin. Bu imzanın en güzel yanlarından birisi de telefon adres gibi bilgilerin seçilebilir olmasıdır. Yani karşı taraf imzanızda yazan bilgileri seçip kopyalayabilir.

Örnek bir imza,

outlook 2010 html imza ekleme


 

Windows kategorisine ait diğer yazılarım için tıklayınız.

Bu dersimizde bu kadar dostlar. Bu gibi bilgiler için takip edin. Sağlıcakla kalın.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Liseden, Ağ Sistemleri ve Yönetimi bölümünden mezun oldum. Üniversiteden (2 yıllık), Bilgisayar Programcılığı bölümünden mezun oldum. Şuanda da AÖF, Yönetim Bilişim Sistemleri bölümünde okumaktayım. Uzmanlık alanlarım; Windows Sistemleri, HTML, CSS, C# ve SQL’dir. Hobi olarak uğraştığım genel konular, Photoshop, After Affects, Corel Draw’dır.Film, YABANCI dizi, Anime izlemeyi ve Manga okumayı severim. Arkadaşlarımla yürüyüş yapmayı ve grup olarak aktivitelere gitmeyi severim. Geri kalan zamanlarımın tümü bilgisayar karşısında geçer.

Değerli yorumlarınızı bekliyorum. Lütfen yorum atmadan geçmeyin. :)