PhotoShop Dosya Önizlemesi Nasıl Açılır?

PhotoShop Dosya Önizlemesi Nasıl Açılır?

18 Ocak 2018 0 Yazar: Mustafa BÜKÜLMEZ
Toplam Görüntülenme : 889
Yaklaşık okuma süresi : 2 DK

PhotoShop Dosya Önizlemesi Nasıl Açılır? Yazısı ile karşınızdayım. Bu yazımda Photoshop dosya önizlemesini nasıl açacağımızı tarif etmeye çalışacağım. Çok zor bir işlem değildir.

Photoshop

Şuan da Adobe Photoshop CC Tek Uygulama fiyatı aylık 60 TL, tüm uygulamaları isterseniz de aylık 146 TL olarak belirlenmiştir.(15.01.2018)

Adobe’nin tüm programları çok pahalı olmasından dolayı her çıkan yeni sürümü kısa sürede kırıyorlar. Fiyatları biraz düşürseler de herkes programları satın alıp lisanslı lisanslı kullansa daha güzel olurdu. Hem sürümden kazanırlar hemde crack ararken bilgisayarımıza bulaşan virüslerle uğraşmak zorunda kalmazdık. 🙂

Advertisements

psd uzantılı dosya önizleme

Photoshop Dosya Önizlemesi

Ps ile uğraşanların genel bir sorunudur önizleme sorunu. Yüzlerce Ps dosyasının olduğu bir klasörü açtığınızı düşünün. Hiçbir çalışmanın psd uzantılı dosya önizlemesi olmaması hangi dosyada ne olduğunu göremememiz anlamına gelir. Hele birde dosya adları da rastgele verilmişse offf. Felaket!. Aradığınızı bulmak için sıradan açmaya başlarsınız. Bilgisayarınız pek iyi değil üstüne birde CS felan kullanıyorsanız bekleyin ki dosya açılsın, kendine gelsin de bizde görelim içinde ne varmış. Böyle sorunları yaşayan ve çözüm bulmakta zorlanan arkadaşlar için bu yazıyı hazırlama gereği duydum. Önceleri bana da lazım olmuştu. O zamanlar öğrenmiştim.

Hadi yavaştan yapacağımız işlemlere geçelim.

Bu işlem için ek bir program kurmamız gerekiyor. Programın adı da SageThumbs ve buradan indirebilirsiniz. Programı indirdikten sonra direk kuruluma geçin. Gerekli tüm ayarları kendisi hallediyor. Windows program kurma standartlarına uygun bir şekilde kurulumu yaparsanız bir sorun yaşamazsınız. 😀

Standart dediğim de şu yani 😀  Exe’yi çalıştır sonra next next next….

Diğer grafik tasarım kategorisi yazılarım için tıklayabilirsiniz.

Bu yazımda bu kadar dostlar. Sağlıcakla ve takipte kalın. 😉