Hiç Araştırmadan Soru Soranları Trollemek İstermiydiniz?

Hiç Araştırmadan Soru Soranları Trollemek İstermiydiniz?

17 Ocak 2018 0 Yazar: Mustafa BÜKÜLMEZ
Toplam Görüntülenme : 777
Yaklaşık okuma süresi : 2 DK
Sanal Dünyada Güvenlik

Hiç Araştırmadan Soru Soranları Trollemek İstermiydiniz? Hep düşünürdüm böyle bir şey var mıdır acaba diye? Harbiden de varmış. Forum sitelerinde hep görürüz böylelerini. Bir soru sorarlar bir soruya bakarız, bir sorana bakarız.  Hiç bir yerde aramadan direk foruma girmiş ve sormuş. Oysa ki kısa bir araştırma ile aradığı şeyi hemen bulabilirdi.

trollemek ne

Peki böyleleri için ne yapabiliriz?. Yani ne yapalım da bu insanları hem Google’nin varlığından haberdar edelim, hem Google’ye yönlendirelim hemde trolleyelim. 🙂 Arkadaşın biri çok güzel bir site yapmış. Ve yine bir forumda denk gelmişti ve o günden beri ara ara kullanırım. Şimdi sizlerle de bu sayfayı paylaşacağım ve sizlerde arkadaşlarınızı yada yukarıda bahsettiğim insanları güzelce trolleyebilirsiniz.

Advertisements

Sözü daha fazla uzatmadan yapacaklarımıza geçelim. 🙂

Trollemek Ne Demek?

Trollemek demek, bir insanla dalga geçmek gibi bir şeydir.  Yani birilerini aptal yerine koymak gibi şakalamak gibi birşey işte. 🙂

 

Hadi Trolleyelim! 🙂

Şimdi böyle bir site var,

http://lmgtfy.com/

siteye baktığımızda pek bir espirisi yok ancak son “/” dan sonra birkaç şey ekleyeceğiz.

http://lmgtfy.com/?q=once+bir+googleye+sor+arkadasim

Son hali ise böyle bir hal alacak.

http://lmgtfy.com/?q= “=” (eşittir) işaretinden sonra google’de aratmak istediğiniz kelimeleri yazıyorsunuz. Mesela örneğimizde “once+bir+googleye+sor+arkadasim” yazıyor.

Sistem şöyle işliyor. İstediğiniz URL’yi yazdınız ve birilerine gönderdiniz. Önce bir site açılıyor ve video gibi birşey açılıyor. Siteye gönderdiğiniz yazı da ne yazıyorsa açılan sitede ki arama yerine de bu kelimeleri yazıyor ve bir kaç saniye sonra google’ye yönlendiriyor ve yazdığınız kelimeleri google’de aratmış oluyor.

Şöyle güzel bir yanı var ki, google açılana kadar ne olduğunu anlamıyorsunuz. 🙂

Şimdi sizde hemen deneyebilirsiniz. Mesela şunu bir deneyin.

İlgili İçerik  WEB 2.0 Nedir? İnternet Teknolojileri

http://lmgtfy.com/?q=aaraştırma+yapmadan+soru+soranları+trollemek 

Gerçekten hoş değil mi? Ama bir sorun var. Biraz dikkatli olan biri bu linkte birşey olduğunu anlayabilir. Onları düşürebilmek için şöyle bir şey daha yapacağız.

Google’nin url kısaltma servisine giriyoruz. https://goo.gl/ 

Göndereceğimiz url yi buradan kısaltıyoruz.  https://goo.gl/5eJV7C Yukarıda örnek olarak verdiğim url’nin kısaltılmış hali bu şekildedir. Bu kısaltma sayesinde de url’mizi kamufle etmiş olduk. O zaman hadi iyi trollemeler. 🙂

trollemek nasıl olur

 

Bu tarz yazıları, İnternet kategorisinde bulabilirsiniz. Diğer yazılarım için tıklayınız.

Bu yazımızda bu kadar dostlar. Sağlıcakla ve takipte kalın. 😉

Sanal Dünyada Güvenlik