İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Windows
  3. Win7 GODMODE Nasıl Açılır?

Win7 GODMODE Nasıl Açılır?

win7 godmode

Win7 GODMODE Nasıl Açılır? Yazım ile sizlerleyim. İyi güzelde, Win7 GODMODE nedir? Önce buna biraz değinelim. Nasıl açacağımız konusu kolay. 🙂

win7 godmode

Godmode Nedir?

GODMODE terimi “Tanrı Modu” anlamına gelir. İsminden de anlayacağınız gibi windows 7 üzerindeki bütün ayar ekranlarına tek bir noktadan ulaşabileceğiniz bir ekrandır ki o ekrandaki liste bayağı bir uzun.  Win 7 GODMODE‘yi açtığınızda hiçbir ayarı aramanıza gerek kalmayacak istediğiniz  Herşey elinizin altında olacaktır. Bu sebeple bu ekrana godmode denmektedir.

Bu yazıyı yazarken aklımda daha doğrusu bildiğim bir windows 7 godmode vardı. Win 8 godmode ve win 10 godmode varmı diye bir bakayım dedim. Win 7 ile geldiğini ve sonraki tüm sistemler içinde godmode ekranları olduğunu öğrendim.

İşin tuhaf tarafı Godmode kodu hepsi için aynıymış. Nedense daha önce denediğimi ve olmadığını hatırlıyorum. Neyse daha fazla uzatmadan gerekli kodu ve işlemi nasıl yapacağınızı anlatayım.

Godmode Nasıl Açılır?

İlk önce masaüstüne yeni bir klasör açın ve aşağıdaki kodu klasörün adı kısmına yapıştırın.

GodMode.{ED7BA470-8E54-465E-825C-99712043E01C}

Enter’a bastığınızda klasörün ikonu denetim masası ile aynı ikonda olacaktır. Ve artık sizde sistem üzerindeki godmode’ye sahipsiniz. Aradığınız ve arayacağınız tüm ayarlar bu ekranda bulunmaktadır.

Win7, Win8 ve Win10 bu üç sistemde de aynı kod çalışmaktadır. Muhtemelen Win10’dan sonra gelecek sistemlerde de aynı olacaktır.

Windows kategorisindeki diğer yazılarımı da görmek isteseniz tıklayınız. 😉

Diğer yazılarda görüşmek üzere dostlar. Sağlıcakla ve takipte kalın.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Liseden, Ağ Sistemleri ve Yönetimi bölümünden mezun oldum. Üniversiteden (2 yıllık), Bilgisayar Programcılığı bölümünden mezun oldum. Şuanda da AÖF, Yönetim Bilişim Sistemleri bölümünde okumaktayım. Uzmanlık alanlarım; Windows Sistemleri, HTML, CSS, C# ve SQL’dir. Hobi olarak uğraştığım genel konular, Photoshop, After Affects, Corel Draw’dır.Film, YABANCI dizi, Anime izlemeyi ve Manga okumayı severim. Arkadaşlarımla yürüyüş yapmayı ve grup olarak aktivitelere gitmeyi severim. Geri kalan zamanlarımın tümü bilgisayar karşısında geçer.

Yorum Yap