1. Ana Sayfa
  2. Windows
  3. Silinmeyen Klasörleri Silme Programsız

Silinmeyen Klasörleri Silme Programsız

Silinmeyen Klasörleri Silme

Silinmeyen Klasörleri Silme Programsız , bazen başımıza gelir. Klasör oradadır ama sil dediğimizde klasör bulunmadı hatası verir. Benim birçok kez başıma geldi ve bir türlü silemiyordum. Masaüstüm bir ara bu silinemeyen klasörlerle doluydu. Bu yazımda size bu silinmeyen klasörler nasıl silinir anlatmaya çalışacağım.

Silinmeyen Klasörleri Silme Programsız

Ben bu sorunu Camtasia Studio yüzünden yaşadım. Bir video oluşturup render ettiğinizde ve render tam bittiğinde klasörler oluşturulamadı gibi bir hata veriyordu. Tam render bittiğinde… Normalde hiçbir ayarına dokunmadan render aldığınızda ve render bittiğinde bir browser üzerinden videoyu izletiyor. Hata verip bunu yapamadığında kayıt yerine baktığınızda yanlış hatırlamıyorsam orada iki klasör oluyordu ve ikisininde içi aynı oluyordu. Sonrasında içindeki videoyu çıkarıp klasörü silmek istediğinizde klasör orada olmasına rağmen klasör bulunamadı diyordu. Sizde Camtasia Studio silinmeyen klasörler ile karşı karşıyaysanız bu yazı sorunlarınızı çözecektir.

Bu gibi durumlarla herhangi bir sebepten karşılaşabiliyorsunuz. Ben Camtasia Studio yüzünden karşılaşmıştım ki zaten bu sorunlar genelde bir program yüzünden çıkıyor. Normal bir şekilde sildiğinizde klasör hala oradaysa bir F5 yaptığınızda gittiğini görüyorsunuz.

Bu yazımda sizlere hiçbir şekilde silinmeyen klasörleri silme programsız olarak anlatacağım. Aslında yöntem çok basit ama keşfetmenin kolay olmadığı bir yöntem. Başlıkta programsız yazdım ancak bu insanı kanser eden klasörleri silebilmek için bize bir program lazım olacak. Ama hemen laf etmeye başlamayın, zira bu program zaten bilgisayarınızda var.

Bu silinmeyen klasörleri silme işlemini Winrar programı ile yapacağız. Winrar programı olmayan bir bir bilgisayar neredeyse yoktur değil mi? Ha diyelim ki winrar programı değilde başka bir program kullanıyorsanız, aşağıda bahsedeceğim özelliği varsa büyük ihtimalle o da işe yarayacaktır.

Şimdi lafı daha fazla uzatmadan işleme geçelim. 🙂

Silinmeyen klasör üzerinde sağ tık yapıp “Arşive Ekle” deyin. Sonrasında “Arşivledikten Sonra Dosyaları Sil” seçeneğini işaretleyin. Klsörleriniz arşivlendikten sonra o silinmeyen klasörlerin kaybolduğunu göreceksiniz. Sonrasında arşivleri de silerek insanı kanser eden o klasörlerden kurtulabilirsiniz.

 


Silinmeyen Klasörleri Silme Programsız , yazımız da bu kadardı dostlar. Diğer yazılarımıza görüşmek üzere.

Windows kategorisindeki diğer yazılarım için tıklayabilirsiniz.

Takipte ve Sağlıcakla Kalın. 😉

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Liseden, Ağ Sistemleri ve Yönetimi bölümünden mezun oldum. Üniversiteden (2 yıllık), Bilgisayar Programcılığı bölümünden mezun oldum. Şuanda da AÖF, Yönetim Bilişim Sistemleri bölümünde okumaktayım. Uzmanlık alanlarım; Windows Sistemleri, HTML, CSS, C# ve SQL’dir. Hobi olarak uğraştığım genel konular, Photoshop, After Affects, Corel Draw’dır.Film, YABANCI dizi, Anime izlemeyi ve Manga okumayı severim. Arkadaşlarımla yürüyüş yapmayı ve grup olarak aktivitelere gitmeyi severim. Geri kalan zamanlarımın tümü bilgisayar karşısında geçer.

Yorumlarınız Değerlidir. Yorumlarınızı Bekliyorum

Yorumlar (2)

  1. mustafabukulmez_avatar
    6 ay önce

    Teşekkür ederim kardeşim , çok basitmiş fakat çaresiz kalmıştım. sayende bu sorunun üstesinden gelebildim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir