Silinmeyen Klasörleri Silme Programsız

Silinmeyen Klasörleri Silme Programsız

24 Eylül 2018 0 Yazar: Mustafa BÜKÜLMEZ
Toplam Görüntülenme : 433
Yaklaşık okuma süresi : 2 DK
Windows 10 da Fotoğraf Görüntüleyicisi Açmak - Çözüm
Windows 10 da Fotoğraf Görüntüleyicisini Açmak

Silinmeyen Klasörleri Silme Programsız , bazen başımıza gelir. Klasör oradadır ama sil dediğimizde klasör bulunmadı hatası verir. Benim birçok kez başıma geldi ve bir türlü silemiyordum. Masaüstüm bir ara bu silinemeyen klasörlerle doluydu. Bu yazımda size bu silinmeyen klasörler nasıl silinir anlatmaya çalışacağım.

Silinmeyen Klasörleri Silme Programsız

Ben bu sorunu Camtasia Studio yüzünden yaşadım. Bir video oluşturup render ettiğinizde ve render tam bittiğinde klasörler oluşturulamadı gibi bir hata veriyordu. Tam render bittiğinde… Normalde hiçbir ayarına dokunmadan render aldığınızda ve render bittiğinde bir browser üzerinden videoyu izletiyor. Hata verip bunu yapamadığında kayıt yerine baktığınızda yanlış hatırlamıyorsam orada iki klasör oluyordu ve ikisininde içi aynı oluyordu. Sonrasında içindeki videoyu çıkarıp klasörü silmek istediğinizde klasör orada olmasına rağmen klasör bulunamadı diyordu. Sizde Camtasia Studio silinmeyen klasörler ile karşı karşıyaysanız bu yazı sorunlarınızı çözecektir.

Bu gibi durumlarla herhangi bir sebepten karşılaşabiliyorsunuz. Ben Camtasia Studio yüzünden karşılaşmıştım ki zaten bu sorunlar genelde bir program yüzünden çıkıyor. Normal bir şekilde sildiğinizde klasör hala oradaysa bir F5 yaptığınızda gittiğini görüyorsunuz.

Advertisements

Bu yazımda sizlere hiçbir şekilde silinmeyen klasörleri silme programsız olarak anlatacağım. Aslında yöntem çok basit ama keşfetmenin kolay olmadığı bir yöntem. Başlıkta programsız yazdım ancak bu insanı kanser eden klasörleri silebilmek için bize bir program lazım olacak. Ama hemen laf etmeye başlamayın, zira bu program zaten bilgisayarınızda var.

İlgili İçerik  Win 10 Tarih Formatı Düzenlemek

Bu silinmeyen klasörleri silme işlemini Winrar programı ile yapacağız. Winrar programı olmayan bir bir bilgisayar neredeyse yoktur değil mi? Ha diyelim ki winrar programı değilde başka bir program kullanıyorsanız, aşağıda bahsedeceğim özelliği varsa büyük ihtimalle o da işe yarayacaktır.

Şimdi lafı daha fazla uzatmadan işleme geçelim. 🙂

Silinmeyen klasör üzerinde sağ tık yapıp “Arşive Ekle” deyin. Sonrasında “Arşivledikten Sonra Dosyaları Sil” seçeneğini işaretleyin. Klsörleriniz arşivlendikten sonra o silinmeyen klasörlerin kaybolduğunu göreceksiniz. Sonrasında arşivleri de silerek insanı kanser eden o klasörlerden kurtulabilirsiniz.

 


Silinmeyen Klasörleri Silme Programsız , yazımız da bu kadardı dostlar. Diğer yazılarımıza görüşmek üzere.

Windows kategorisindeki diğer yazılarım için tıklayabilirsiniz.

Takipte ve Sağlıcakla Kalın. 😉

Windows 10 da Fotoğraf Görüntüleyicisi Açmak - Çözüm
Windows 10 da Fotoğraf Görüntüleyicisini Açmak