Visual Studio Build Hatası Çözümü

Visual Studio Build Hatası Çözümü

19 Temmuz 2018 0 Yazar: Mustafa BÜKÜLMEZ
Toplam Görüntülenme : 219
Yaklaşık okuma süresi : 1 DK
C# DataGridView Seçilen Satırları Textbox da Gösterme
C# DevExpress CheckedListBoxControl ve Seçilenleri Alma Sorunu
Visual Studio Build Hatası Çözümü
5 (100%) 2 Oy

Visual Studio Build Hatası Çözümü , yazımız ile programlama yazılarımıza devam ediyoruz. Bu yazımızda build esnasındaUnable to find manifest signing certificate in the certificate store hatasının çözümüne bakacağız. Dediğim gibi bu hata build etmeye çalıştığımızda çıkan bir hatadır. Gelin Visual Studio Build Hatası Çözümü ‘ne bakalım.

Visual Studio Build Hatası Çözümü

Bu hata genellikle bir bilgisayarda build ettiğiniz projeyi başka bir bilgisyarda build etmeye çalıştığınızda yada bilgisayarınıza format attıktan sonra build sırasında karşınıza çıkabilir. Bende ikinci sebepten dolayı çıkmıştı.

Çözümü görelim;

Solution Explorer da projemizin üzerinde sağ tıkladıktan sonra

Properties > Signing > Create Test Certificate

butonunu tıklıyoruz. Açılan ekranda bizden bir şifre girmemizi isteyecek şifreyi girip (unutmayacağınız bir şifre olsun) Ok butonuna bastığımızda TemporaryKey oluşturulacaktır. Projenizi tekrar build etmeyi deneyin. Sorunsuz build edilecektir.

Yanlış hatırlamıyorsam bir kaç tane da build esnasında çıkan hata vardı. Onlar şuanda aklımda değil ancak bir gün tekrar karşılaşırsam büyük ihtimalle bu yazımı güncellerim, küçük bir ihtimalle de yeni yazı olarak yazarım. Sizlerinde bu şekilde karşılaştığı hatalar var ve çözümünü bulamadıysanız yorum olarak yazın bende sizin için bakayım ve çözümü yine yazı yazarak paylaşırım. Hem siz faydalanırsınız hemde aynı sorunu yaşayan diğer meslektaşlarımız faydalanır.


Visual Studio Build Hatası Çözümü , yazımızda bu kadar dostlar diğer yazılarımızda görüşmek üzere.

C Sharp Eğitim Seti ve ERP Programlama eğitimi sayfasına gitmek için tıklayınız.

Sağlıcakla ve takipte kalın. 😉

C# DataGridView Seçilen Satırları Textbox da Gösterme
C# DevExpress CheckedListBoxControl ve Seçilenleri Alma Sorunu
Mustafa Bükülmez

Liseden, Ağ Sistemleri ve Yönetimi bölümünden mezun oldum. Üniversiteden (2 yıllık), Bilgisayar Programcılığı bölümünden mezun oldum. Şuanda da AÖF, Yönetim Bilişim Sistemleri bölümünde okumaktayım.

İlgili İçerik  LEAN Development - Yalın Yazılım Geliştirme

Uzmanlık alanlarım; Windows Sistemleri, HTML, CSS, C# ve SQL’dir.

Hobi olarak uğraştığım genel konular, Photoshop, After Affects, Corel Draw’dır.Film, YABANCI dizi, Anime izlemeyi ve Manga okumayı severim. Arkadaşlarımla yürüyüş yapmayı ve grup olarak aktivitelere gitmeyi severim. Geri kalan zamanlarımın tümü bilgisayar karşısında geçer.