Visual Studio Build Hatası Çözümü

Visual Studio Build Hatası Çözümü

19 Temmuz 2018 0 Yazar: Mustafa BÜKÜLMEZ
Toplam Görüntülenme : 533
Yaklaşık okuma süresi : 1 DK
GitHub a Proje Yükleme Nasıl Yapılır? - VS 2015
VS2013 Proje Oluştururken Çıkan Hata Çözümü

Visual Studio Build Hatası Çözümü , yazımız ile programlama yazılarımıza devam ediyoruz. Bu yazımızda build esnasında Unable to find manifest signing certificate in the certificate store hatasının çözümüne bakacağız. Dediğim gibi bu hata build etmeye çalıştığımızda çıkan bir hatadır. Gelin Visual Studio Build Hatası Çözümü ‘ne bakalım.

Visual Studio Build Hatası Çözümü

Bu hata genellikle bir bilgisayarda build ettiğiniz projeyi başka bir bilgisyarda build etmeye çalıştığınızda yada bilgisayarınıza format attıktan sonra build sırasında karşınıza çıkabilir. Bende ikinci sebepten dolayı çıkmıştı.

Çözümü görelim;

Advertisements

Solution Explorer da projemizin üzerinde sağ tıkladıktan sonra

Properties > Signing > Create Test Certificate

butonunu tıklıyoruz. Açılan ekranda bizden bir şifre girmemizi isteyecek şifreyi girip (unutmayacağınız bir şifre olsun) Ok butonuna bastığımızda TemporaryKey oluşturulacaktır. Projenizi tekrar build etmeyi deneyin. Sorunsuz build edilecektir.

Yanlış hatırlamıyorsam bir kaç tane da build esnasında çıkan hata vardı. Onlar şuanda aklımda değil ancak bir gün tekrar karşılaşırsam büyük ihtimalle bu yazımı güncellerim, küçük bir ihtimalle de yeni yazı olarak yazarım. Sizlerinde bu şekilde karşılaştığı hatalar var ve çözümünü bulamadıysanız yorum olarak yazın bende sizin için bakayım ve çözümü yine yazı yazarak paylaşırım. Hem siz faydalanırsınız hemde aynı sorunu yaşayan diğer meslektaşlarımız faydalanır.


Bu, yazımızda bu kadar dostlar diğer yazılarımızda görüşmek üzere.

C Sharp Eğitim Seti ve ERP Programlama eğitimi sayfasına gitmek için tıklayınız. Buraya tıklayarak Github Projeme ulaşabilirsiniz.

Sağlıcakla ve takipte kalın. 😉

GitHub a Proje Yükleme Nasıl Yapılır? - VS 2015
VS2013 Proje Oluştururken Çıkan Hata Çözümü