İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Visual Studio

VS 2015 Tema Yükleme (Color Theme Editor)

VS 2015 Tema Yükleme (Color Theme Editor)
+ - 0

VS 2015 Tema Yükleme (Color Theme Editor), yazım ile C# eğitim setime devam ediyorum. Bu yazı kod olarak değilde VS görüntü yani tema değiştirme hakkında bir yazı olacak.

VS 2015 Tema Yükleme (Color Theme Editor)

Bir bilgisayara VS kurduğumda yaptığım ilk işlerden birisi renk temasını Dark Tema yapmaktır. Arka plan beyaz olduğunda gözlerim bir süre parlamaya başlıyor ve yazıları göremiyorum. Eğer sizde de böyle bir sorun varsa, Dark temayı seçerek gözlerinizi rahatlatabilirsiniz.

Bir keresinde bir kadın yazılımcının VS renk teması mor renklerden oluşuyordu. :D VS de varsayılan olarak 3 renk teması geliyor.

Tool > Options ekranına geldiğimizde (VS 2015 için)

VS 2015 color theme

böyle bir ekranla karşılaşıyoruz. Bu ekrandan bir çok ayar yapabiliyoruz. Biz şuan tema özelliğine bakacağız. Color Theme kısmında gördüğünüz gibi varsayılan olarak 3 renk teması geliyor. Blue, Dark ve Light… VS yi kurduğunuzda Light renk teması seçili olarak geliyor.

Eğer, bunlar bana yetmez diyorsanız daha fazlasını yükleyebiliriz.

Yine Tools menüsünden Extension and Updates ‘e tıklıyoruz.

VS 2015 Tema Yükleme

Sırası ile 1. 2. ve 3. sırayı takip ederek renk temalarını indiriyoruz ve kuruyoruz. Kurulum yapıldıktan sonra VS yi kapatıp açmamız gerekiyor.

VS açıldığında bizi şöyle bir ekran karşılıyor.

VS 2015 color theme change

Bu ekranda yüklenen renk temalarını görebiliyoruz. Birine tıkladığımızda otomatik VS renk teması değişecektir. Daha sonrasında yukarıda gösterdiğim yoldan renk tema listesine ulaşabilirsiniz. Ya da aşağıdaki görselde görüldüğü gibi kısa yoldan tema değişikliğine gidebilirsiniz.

VS 2015 color theme installed

Mesela ben yukarıda bahsettiğim mor renklerden oluşan temanın nası olduğunu göstereyim. :D

VS 2015 purple color theme

VS 2015 renk teması yükleme ve değiştirme işlemi bu kadar kolaydır.


VS 2015 Tema Yükleme (Color Theme Editor) yazımda buraya kadar dostlar. Diğer yazılarımda görüşmek üzere,

C Sharp Eğitim Seti eğitimi sayfasına gitmek için tıklayınız.

Derslerime özel olarak hazırladığım Github Projeme buradan ulaşabilirsiniz…

Sağlıcakla ve takipte kalın. ;)

Bu yazıya tepkiniz ne oldu?

Yazar Hakkında

Lise Ağ Sistemleri ve Yönetimi bölümü, üniversite Bilgisayar Programcılığı bölümü Ön Lisans, Yönetim Bilişim Sistemleri Lisans öğrenimi aldım. Askerlik görevimi tamamladım. Uzmanlık alanım; C# ve SQL Programlama dilleri ile müşteri odaklı, kullanıcı dostu ERP ve CRM gibi sistemleri geliştirmektir. Ayrıca şuanda PHP ve MYSQL alanında projeler geliştirmekteyim. C++, Phyton, Xamarin, MVC gibi konuları öğrenmek ve kendimi geliştirme çabası içerisindeyim. Discord için: https://discord.gg/FBxZeHu9

Değerli yorumlarınızı bekliyorum. :)