Hologram Teknolojisi Yakında Telefonlarımıza Gelebilir

Hologram Teknolojisi Yakında Telefonlarımıza Gelebilir

22 Eylül 2018 0 Yazar: Mustafa BÜKÜLMEZ
Toplam Görüntülenme : 205
Yaklaşık okuma süresi : 2 DK
İlk Milli ve Yerli Otomobil Devrim 57 Yaşında!
Yapay Zeka Yatırımlarında Lider Sektör Sağlık Hizmetleri Oldu
Hologram Teknolojisi Yakında Telefonlarımıza Gelebilir
5 (100%) 1 Oy

Hologram Teknolojisi Yakında Telefonlarımıza Gelebilir, evet yanlış görmediniz. Hologram teknolojisi şu sıralar bilim kurgu gibi görünebilir ancak yakın gelecekte ki  önümüzde ki 5 yıl kadar bir süreden bahsediyoruz, 5G ninde gücü ile bilim kurgu olmaktan çıkacak.

 

Hologram Teknolojisi Yakında Telefonlarımıza Gelebilir

İnternet hızlarının artması, kotaların kaldırılması ve teknolojinin hızlı gelişmesi sayesinde hologram telefon görüşmeleri hayatımıza girmeye başladı. Ancak bizler bu teknolojiyi ne zaman kullanabiliriz.

hologram

Sanal gerçeklik, arttırılmış gerçeklik terimlerini son zamanlarda çok sık duymaya ve görmeye başladık. Bunların ilerisi olarak artık hologram teknoloji var. Sanal gerçeklik bir nevi sanal bir dünya. Burada kendimizi farklı modellerde görebiliyor oyunları, oyunların içindeymiş gibi oynayabiliyoruz. Arttırılmış Gerçeklik ise sanal olan şeylerin gerçek dünyaya taşınması olarak ele alabiliriz. Buna en büyük örnek pokemon go oyununu gösterebiliriz. Oyunda gördüğünüz pokemonları kamera üzerinden cadde de sokakta evde, bahçe gözlerinizin önünde gibi görebiliyordunuz. Bu teknolojiyi de arttırılmış gerçekliğin içine entegre edilmiş sanal gerçeklik olarak düşünmemiz yanlış olmaz sanırım.

hologram saat

Bu şekilde düşündüğümüz de hologram teknolojisinin telefonlarda birer özellik olması ile birlikte konuştuğumuz kişinin küçültülmüş 3 boyutlu bir modelini yada 3 boyutlu bir portresini görerek kişi ile konuşabileceğimiz anlamına gelmektedir. Düşünsenize yurt dışındaki bir yakınınızı arıyorsunuz ve telefonu açtığında o sizi koltuğunuzda otururken sizde onu iş yerinde çalışırken ki hallerini karşınızda gibi görebiliyorsunuz. Bu görüntülü konuşmadan çok daha güzel bir şey olmaz mıydı?

Şimdilik imkansız olarak görünen bu teknoloji kısa bir süre sonra hayatımıza elbet girecektir. Teknolojinin aşırı gelişmesi bu gibi imkansız görünen şeylerin kısa zamanda nasıl mümkün olduğunu gösterecektir. Teknoloji ilerledikçe ilerleme hızı çok daha artıyor.

İlgili İçerik  Yapay Zeka Yatırımlarında Lider Sektör Sağlık Hizmetleri Oldu

Üstelik bunların üzerinde, en çok beklediğim teknoloji olan Derin Dalış sistemleri üzerinde de çalışmalar yürütülüyor. Bunu da şöyle tarih edelim.

Başınıza bir kask geçiriyorsunuz ve bu kask sizi sanal bir dünyaya gönderiyor. Olduğunuz gibi sanal bir dünyadasınız. Ve sizinle konuşmak isteyen kişide o sanal dünyaya giriş yaptığını düşünün. Burada hologram görüşmelerin kat be kat daha gerçekçisini yaşayabilirsiniz. Gerçi ben bu teknolojiyi oyunlar için bekliyorum. Bir oyunun içine girip, o oyunu gerçek hayat gibi özgürce oynayabilmek ne kadar inanılmaz olurdu değil mi?

 


Hologram Teknolojisi Yakında Telefonlarımıza Gelebilir, yazımda bu kadardı dostlar.

Diğer teknoloji haberleri ve yazıları için buraya tıklayabilirsiniz.

Sağlıcakla ve takipte kalın. 😉

İlk Milli ve Yerli Otomobil Devrim 57 Yaşında!
Yapay Zeka Yatırımlarında Lider Sektör Sağlık Hizmetleri Oldu
Mustafa Bükülmez

Liseden, Ağ Sistemleri ve Yönetimi bölümünden mezun oldum. Üniversiteden (2 yıllık), Bilgisayar Programcılığı bölümünden mezun oldum. Şuanda da AÖF, Yönetim Bilişim Sistemleri bölümünde okumaktayım.

Uzmanlık alanlarım; Windows Sistemleri, HTML, CSS, C# ve SQL’dir.

Hobi olarak uğraştığım genel konular, Photoshop, After Affects, Corel Draw’dır.Film, YABANCI dizi, Anime izlemeyi ve Manga okumayı severim. Arkadaşlarımla yürüyüş yapmayı ve grup olarak aktivitelere gitmeyi severim. Geri kalan zamanlarımın tümü bilgisayar karşısında geçer.