Yapay Zeka Uncanny Road İle Post-Apokaliptik Dünya

Yapay Zeka Uncanny Road İle Post-Apokaliptik Dünya

31 Ekim 2018 0 Yazar: Mustafa BÜKÜLMEZ
Toplam Görüntülenme : 391
Yaklaşık okuma süresi : 2 DK
Yapay Zeka Nedir? Yapay Zekanın Alanları Nelerdir?
Yapay Zeka Yatırımlarında Lider Sektör Sağlık Hizmetleri Oldu

Yapay Zeka Uncanny Road İle Post-Apokaliptik Dünya, dünyayı post-apokaliptik olay örgüsü ile gören bir yapay zeka geliştirildi. Bu yapay zekanın adı da Uncanny Road… Bu yazımızda bu yapay zeka algoritmaları ‘ndan bir tanesi olan ve Uncanny Road adı verilen bir yapay zekayı inceleyeceğiz.

Post-Apokaliptik: Dünyanın yada insanlığın yaşayacağı büyük bir felaket sonrası hayatta kalma mücadelesi.

 

Advertisements

Yapay Zeka Uncanny Road İle Post-Apokaliptik Dünya

 

Yapay Zeka Nedir?  Yapay Zeka Ne Demek?

Yapay Zeka ingilizcesi ile artificial intelligence, adından da belli olduğu üzere insanlar tarafından yapılan, makinelere ve robotlara yüklenebilen, doğal biçimde gelişmeyen sayısal bir akıl örneğidir. Makina öğrenmesi ve Derin Öğrenme başlıkları ile birlikte kendi kendine öğrenen ve kendini geliştirebilen yazılımlara verilen addır.

yapay zeka nedir

Bilim kurgu, fantastik veya sürreal filmlerin ve kitapların vazgeçilmez mevzusu olan post-apokaliptik olay örgüsü tasarımına aktaran bir yapay zeka uygulaması geliştirildiği açıklandı.

Artık, olası küresel yıkım sonrası yaşanmış olan manzaralarına benzer manzaralar görme fırsatını yakalayabilirsiniz. Bu distopyatik öğe üzerine yazılımı tamamlanan Uncanny Road isimli yapay zeka aracı, makine öğrenimi ve derin öğrenme konularında çalışmalar icra etmektedir. Bu yapay zeka uncanny road , insanoğluı tarafından herkesin makine öğreniminden faydalanabilmesi için geliştirildi.

Patenti Latent Studio’ya ait olan yapay zeka uncanny road aracını kullanarak makine gözüyle son aşama gerçekçi manzaralar, şehirler, caddeler oluşturabiliyorsunuz. Esas amacının mimari anlamda ideal caddeler oluşturmak olmadığı vurgulanan yapay zeka aracı yardımıyla basit insanlarında da makine öğrenimi algoritmalarının gücünden faydalanabileceğini göstermektir.

Tamamen hayal gücünüzü kullanarak arzu ettiğiniz türde caddeler veya şehir manzaraları oluşturabileceğiniz bu araç sayesinde görüntü işleme sonrası dünyaya adeta yapay zekanın gözlerini kullanarak bakmış olacaksınız.

İlgili İçerik  Yapay Zeka Yatırımlarında Lider Sektör Sağlık Hizmetleri Oldu

yapay zeka uncanny road

Yapay Zeka Giderek Daha Popüler Oluyor.

Ortaya çıkan manzaralar ve algoritmaların tamamen sizin duygularınıza, hayal gücünüze, yaratıcı fikirlerinize ve keyfinize göre şekillenmesi birçok konuda fayda sağlıyor. Sizi hem makine öğrenimine teşvik etmekte aynı zamanda yapay zekanın korkutucu boyutlarda olmadığını gösteriyor. Ortaya atılan iddiaların tam tersi olarak gelecek zamanda insan davranışlarını taklit etmekle almayıp iyileştireceğine dair çok güzel bir örnek teşkil ediyor.

“Bu çalışma makine öğrenimi tekniklerinin üretici ve yaratıcı süreçler için nasıl kullanılabileceğini araştırmak ve keşfetmek amacıyla gerçekleştirildi.” -Latent Studio

“Mimarların, tasarımcıların, sanatçıların ve bilgisayar bilimiyle ustalaşmış olarak ilgilenmeyen insanoğlun bu şekilde teknolojileri kullanarak kendi uzmanlık alanlarında neler yapabileceğini görmek için sabırsızlanıyoruz. Yapay zeka uncanny road birazcık da olsa gerçekçilik izi barındıran gerçeküstü görseller oluşturmaya yarıyor.” –  Latent Studio

Bu yapay zekanın sitesine buradan erişebilirsiniz.


Yapay Zeka Uncanny Ro ad İle Post-Apokaliptik Dünya, yazımızda bu kadar dostlar. Diğer yazılarımızda görüşmek üzere.

Diğer Felsefi şeyler konulu yazılarım için tıklayabilirsiniz.

Sağlıcakla ve takipte kalın. 😉

Yapay Zeka Nedir? Yapay Zekanın Alanları Nelerdir?
Yapay Zeka Yatırımlarında Lider Sektör Sağlık Hizmetleri Oldu