Hangi Ağaç Sizi Tanımlıyor?

Hangi Ağaç Sizi Tanımlıyor?

28 Şubat 2018 0 Yazar: Mustafa BÜKÜLMEZ
Toplam Görüntülenme : 564
Yaklaşık okuma süresi : 7 DK
Toplum Mühendisliği Nedir?
Çöplerden Toplanan Kitaplardan Kütüphane!

Hangi Ağaç Sizi Tanımlıyor? Hiç merak ettiniz mi? Her şeyin olduğu gibi ağaçlarında bir karakteristik özellikleri vardır. Doğum tarihinize göre hangi ağaç sizi tanımlıyor gelin bakalım.

Beni tanımlayan ağaç ise Selvi Ağacıdır. 😀

 

Advertisements

Bu Yazının İçeriği

Elma Ağacı (AŞK) 

(23 Aralık  – 1 Ocak) – (25 Haziran – 4 Temmuz)

ağaç testi psikoloji

Biraz sessiz, sakin ve mahcup olur. Cezbedici özellikleri vardır. çekicilik bir tarafı da bulunan elma ağacı grubunun çapkın gülüşleri vardır. Maceracı ruhunu her vakit ön planda tutan elma ağacı, sevmeyi ve sevilmeyi de hayatının en mühim yerine koyar. Eşine sadıktır ve aynı saygıyı karşı taraftan da bekler, çocuklara da hususi bir düşkünlüğü vardır.

İlgili İçerik  İstanbul Boğazını Yürüyerek Geçen Adam

Köknar Ağacı (Gizem)

(2 Ocak – 11 Ocak) – (5 Temmuz – 14 Temmuz)

ağaç testi nedir

Stresle kolayca başa çıkabilir. Güzel bulunan her şeyi sever. Kıskançlık yönü vardır ve kendine akraba bulunan kimseleri korumayı sever. Dürüsttür, kötülükle mücadele eder. Çalışkan, yetenekli ve kendinden emindir. Onun için cinsellik aşırı mühim değildir fakat çevresinde aşırı insan bulunur. Oldukça güvenilir bir karakteri vardır.


Karaağaç (Asalet)

(12 Ocak – 24 Ocak) – (15 Temmuz – 24 Temmuz)

ağaç testi

Dış görüntüsüne aşırı ehemmiyet verir. beğeni yönü aşırı gelişmiştir. Hataları affetmeyi pek sevmez. Kuralları koyar lakin hiçbir vakit uymaz. Dürüst ve sadık bir eştir. Başkaları için karar vermeyi sever ve eli aşırı açıktır. Espri anlayışı oldukça gelişmiş ve pratik zekalıdır.


Selvi Ağacı (Sadakat)

(25 Ocak – 3 Şubat) – (26 Temmuz – 4 Ağustos)

ağaç kişilik testi

Güçlü, kaslı ve sağlam bir görüntüsü vardır. Hayatın ona sunduğu şeyleri kabul eder ama hiçbir vakit o kadarla yetinmez. Mücadeleci bir ruha sahiptir. Maddi olarak da birine bağlı yaşamaktan pek hoşlanmaz. Aşkı sever, yalnızlıktan hiç hoşlanmaz. Sevdiğine tutkuyla bağlıdır. vakit vakit dikkatsiz ve çabuk aktif davranabilir görme engelli bilgi sahibi olmak onun en sevdiği şeydir.


Kavak Ağacı (Kararsızlık)

(4 Şubat – 8 Şubat) – (1 Mayıs – 14 Mayıs) – (5 Ağustos – 13 Ağustos)

ağaç kişilik analizi

Dış görünümüne aşırı ehemmiyet verir. Yetenekleri oldukça gelişmiştir. Kendine aşırı güvenmez ancak gerektiğinde aşırı gözü pek olmayı bilir. Seçicidir. Yalnızlıktan hoşlanır. Planlama konusunda oldukça iyidir. Felsefeye düşkündür. Her durumda güvenebileceğiniz bir yapısı vardır. İlişkilerini aşırı ciddiye alır.


Sedir Ağacı (Güven)

(9 Şubat – 18 Şubat) – (14 Ağustos – 23 Ağustos)

ağaç testi psikoloji

Hediyelere bayılır. dolap sağlama konusunda gelişmiş yetenekleri vardır. Hiç mahcup değildir. Diğerlerine biraz yukarıdan bakmayı sever. aşırı iyi konuşmacıdır. Kafasında konuları aşırı basit organize ederek çevresindekileri etkileme yeteneğine sahiptir. aşırı sayıda yeteneği vardır. Optimisttir ve gerçek aşkı bulmak için gayret harcar. çabuk karar verebilme yetisine de sahiptir.


Çam Ağacı (Barışçıl)

(19 Şubat – 28 Şubat) – (24 Ağustos – 4 Eylül)

ağaç testi nedir

Uyumlu kişiliğiyle çevresindekileri etkiler. Barışın ve iyi niyetin sembolüdür. Etrafındakilere yardım etmeyi sever. Şiir yazmaktan aşırı hoşlanır. Aşık olduğunda keder çeker. Başkaları tarafından korunmaktan aşırı hoşlanır. Duygusallık olmazsa olmazıdır.


Söğüt Ağacı (Melankoli)

(1 Mart – 10 Mart) – (3 Eylül – 12 Eylül)

ağaç testi

Stresten hiç hoşlanmaz. Aile hayatını sever. Hayalleri peşinde koşmayı sever. Güzel bulunan herşeye alaka duyar. Estetik yönü gelişmiştir. Dürüsttür ve başkalarını güldürmekten hoşlanır. Aşkta doğru insanı buluncaya kadar bıkmadan arayışını sürdürür. hiçbir şartla yorulmaz. Egzotik yerler başlıca alaka alanıdır.

İlgili İçerik  Aykırı Düşünür Osho ’dan Düşündüren 10 Alıntı

Ihlamur Ağacı (Şüphe)

(11 Mart – 20 Mart) – (13 Eylül – 22 Eylül)

ağaç kişilik testi

Zeki ve çalışkandır. Hayattaki fena durumları iyiye döndürme konusunda aşırı başarılıdır. Kavgadan ve stresten nefret eder. ırak tatillere bayılır. Özveride bulunmayı sever. Ailesi ve arkadaşları için bir şeyler yapmayı sever. aşırı yetenekleri vardır lakin hepsini kullanmak için vakit bulamaz. Liderlik vasıflarına sahiptir. vakit vakit da kıskanç olabilir.


Meşe Ağacı (Cesaret)

(21 Mart)

ağaç kişilik analizi

Doğa dostudur. Cesur, kuvvetli ve biraz da sağlam yüreklidir. müstakil olmayı sever. Duyarlıdır. Değişime aşırı meydanda değildir. Ayakları her vakit yere bassın ister. Kontrollüdür.


Fındık Ağacı (Sıradışılık)

(22 Mart – 31 Mart) – (24 Eylül – 3 Ekim)

Espri yeteneği bayağı iyidir. İsteklerinde ısrarcı davranır gözü bozuk bir o kadar da anlayışlıdır. Sosyal ve toplumsal olaylar karşısında aşırı duyarlıdır. Bu konularda faal olarak görevalır. Mükemmelliyetçi yapısı vardır ve dürüsttür.


Üvez Ağacı (Duyarlılık)

(1 Nisan – 10 Nisan) – (4 Ekim – 13 Ekim)

ağaç testi nedir

Cazibelidir. Dikkat çekmekten hoşlanır. Hayatı ve dinamizmi sever. Birine bağımlı da müstakil da yaşayabilir. Tutkuyla sever. Artistik yönü gelişmiştir. Affedici değildir. Her konuda duyarlı bir karakteri vardır. İyi dosttu


Çınar Ağacı (Sıradışı)

(11 Nisan – 20 Nisan) – (14 Ekim – 23 Ekim)

ağaç testi

Sıradan değildir. düş gücü geniş ve özgün karakterdedir. Hırslı, biraz çekingen, kendine güvenen ve daimi yeni hedeflere koşan bir yapıdadır. Yeni deneyimlere açıktır. vakit vakit sinirli olabilir görme engelli hayatı sever. Etkileyici olmak başlıca görevidir.


Kestane Ağacı (Dürüstlük)

(15 Mayıs – 24 Mayıs) – (12 Kasım – 21 Kasım)

ağaç kişilik testi

Etkileyici bir yönü vardır. hak duygusu aşırı gelişmiştir. Plan yapmayı aşırı sever. Adeta diplomat olarak doğmuştur. Çevresindeki başka insanların duygularına karşı aşırı duyarlıdır. Çalışkan ve önder konumdadır. Aile kurmayı seven bir yapısı bulunan kestane ağacı grubu,sevdiğine oldukça sadıktır


Dişbudak Ağacı (Hırs)

(25 Mayıs 3 Haziran) – (22 Kasım – 1 Aralık)

ağaç kişilik analizi

Çok çekicidir. ömür dolu kişiliği bulunan bu kişilerin yetenekleri de her vakit ön plandadır. Eleştiriyi hiçbir vakit önemsemez ve zekasıyla alt karşısındakini alt edebilir. ek olarak aşırı zeki, bencil ve güvenilir olurlar. vakit vakit paranın cazibesine de kolayca kapılabilen dişbudak ağacı grubu, ilgiye her vakit gereksinim duyar.


Gürgen Ağacı (Zevk)

(4 Haziran – 13 Haziran) – (2 Aralık – 11 Aralık)

ağaç testi psikoloji

Hayatını olası olduğu kadar kolaylaştırmayı sever. Zevklidir. Görsel ve tat algısı gelişmiştir. Karşısındaki kişiden nezaket bekler. Duygusal yönlerinin doyurulması onun için önemlidir. dizi dışı aşkların insanıdır. his ve düşüncelerinden hiçbir vakit tam emin olamaz. Vicdan sahibidir fakat çevresindeki insanlara hiçbir vakit tam güvenle bakamaz.

İlgili İçerik  Hayattaki Değerini Nasıl Ölçersin?

İncir Ağacı (Duyarlılık)

(14 Haziran – 24 Haziran) – (12 Aralık – 21 Aralık)

ağaç testi nedir

Azimli ve kararlı bir kişiliktir. Dürüst, müstakil olmayı seven ve aynı sırada zamanda sadık bir karakteri vardır. Tartışmaktan nefret eder. Zıtlıklardan hoşlanmaz. arkadaş canlısıdır ve çocuklara bayılır. Hayvanları da aynı oranda sever. Aslında sosyal bir kelebektir diyebiliriz. Espri yönü bayağı iyidir ve uzun süreli çalışma seanslarından sonra tembellik yapmaya bayılır.


 

Huş Ağacı (İlham)

(24 Haziran)

ağaç testi

Hayat dolu ve mutluluk saçan bir kişiliğe sahiptir. arkadaş canlısı, süfli gönüllü, dürüst ve abartıdan uzaktır. Sakinliği ve doğayı aşırı sever. ilah yönü aşırı gelişmiş olduğu için hayalperest bir tarafı vardır. Hiçbir vakit hırslarına mağlup düşmez. Bu yönden ayrı bir çekiciliğe sahiptir.


Zeytin Ağacı (Bilgelik)

(23 Eylül)

ağaç kişilik testi

Güneşi aşırı sever. Sıcakkanlılık ve nezaket olmazsa olmazıdır. Dengeli kişiliği her vakit örnektir. Agresif davranış ve hareketlerden sakınır, sakin ve duyarlı bir yapıya sahiptir. Şiddeti hiç sevmez. Kıskançlık yapmak da adeti değildir. Daha sofistike bir karakter yapısı vardır.


Ceviz Ağacı (Tutku)

(24 Ekim – 11 Kasım)

ağaç kişilik analizi

Stresten hiç hoşlanmaz. Aile hayatını sever. Hayalleri peşinde koşmayı sever. Güzel bulunan her şeye bağlantı duyar. Estetik yönü gelişmiştir. Dürüsttür ve başkalarını güldürmekten hoşlanır. Aşkta doğru insanı buluncaya kadar bıkmadan arayışını sürdürür. hiçbir şartla yorulmaz. Egzotik yerler başlıca bağlantı alanıdır.


 

Kayın Ağacı (Yaratıcılık)

(22 Aralık)

ağaç testi psikoloji

Lider olma özelliğiyle ön plana çıkar. aşırı iyi ömür ve kariyer planı yapabilir. lüzumsuz risklerden her vakit ırak duran bu grup, maddi konulara da yatkındır. Kendine aşırı iyi bakar. Spor, diyet gibi konularda oldukça hassastır. allah yönleri ön plandadır.


 

Hangi ağaç sizi tanımlıyor yazımız da bu kadar dostlar. Umarım sizlerde bu yazıyı beğenmişsinizdir.

Diğer felsefi şeyler konulu yazılarım için tıklayabilirsiniz.

Sağlıcakla ve takipte kalın. 😉

Toplum Mühendisliği Nedir?
Çöplerden Toplanan Kitaplardan Kütüphane!