Hangi Ağaç Sizi Tanımlıyor?

Hangi Ağaç Sizi Tanımlıyor?

28 Şubat 2018 0 Yazar: Mustafa BÜKÜLMEZ
Toplam Görüntülenme : 93
Yaklaşık okuma süresi : 7 DK
Toplum Mühendisliği Nedir?
Çöplerden Toplanan Kitaplardan Kütüphane!
Hangi Ağaç Sizi Tanımlıyor?
5 (100%) 2 Oy

Hangi Ağaç Sizi Tanımlıyor? Hiç merak ettiniz mi? Her şeyin olduğu gibi ağaçlarında bir karakteristik özellikleri vardır. Doğum tarihinize göre hangi ağaç sizi tanımlıyor gelin bakalım.

Beni tanımlayan ağaç ise Selvi Ağacıdır. 😀

 

Elma Ağacı (AŞK) 

(23 Aralık  – 1 Ocak) – (25 Haziran – 4 Temmuz)

ağaç testi psikoloji

Biraz sessiz, sakin ve utangaç olur. Cezbedici özellikleri vardır. Çekici bir tarafı da olan elma ağacı grubunun çapkın gülüşleri vardır. Maceracı ruhunu her zaman ön planda tutan elma ağacı, sevmeyi ve sevilmeyi de hayatının en önemli yerine koyar. Eşine sadıktır ve aynı saygıyı karşı taraftan da bekler, çocuklara da özel bir düşkünlüğü vardır.


Köknar Ağacı (Gizem)

(2 Ocak – 11 Ocak) – (5 Temmuz – 14 Temmuz)

ağaç testi nedir

Stresle kolayca başa çıkabilir. Güzel olan her şeyi sever. Kıskançlık yönü vardır ve kendine yakın olan kimseleri korumayı sever. Dürüsttür, kötülükle mücadele eder. Çalışkan, yetenekli ve kendinden emindir. Onun için cinsellik çok önemli değildir ama çevresinde çok insan bulunur. Oldukça güvenilir bir karakteri vardır.


Karaağaç (Asalet)

(12 Ocak – 24 Ocak) – (15 Temmuz – 24 Temmuz)

ağaç testi

Dış görüntüsüne çok önem verir. Zevk yönü çok gelişmiştir. Hataları affetmeyi pek sevmez. Kuralları koyar ama hiçbir zaman uymaz. Dürüst ve sadık bir eştir. Başkaları için karar vermeyi sever ve eli çok açıktır. Espri anlayışı oldukça gelişmiş ve pratik zekalıdır.


Selvi Ağacı (Sadakat)

(25 Ocak – 3 Şubat) – (26 Temmuz – 4 Ağustos)

ağaç kişilik testi

Güçlü, kaslı ve sağlam bir görüntüsü vardır. Hayatın ona sunduğu şeyleri kabul eder fakat hiçbir zaman o kadarla yetinmez. Mücadeleci bir ruha sahiptir. Maddi olarak da birine bağlı yaşamaktan pek hoşlanmaz. Aşkı sever, yalnızlıktan hiç hoşlanmaz. Sevdiğine tutkuyla bağlıdır. Zaman zaman dikkatsiz ve tez canlı davranabilir ama bilgi sahibi olmak onun en sevdiği şeydir.


Kavak Ağacı (Kararsızlık)

(4 Şubat – 8 Şubat) – (1 Mayıs – 14 Mayıs) – (5 Ağustos – 13 Ağustos)

ağaç kişilik analizi

Dış görünümüne çok önem verir. Yetenekleri oldukça gelişmiştir. Kendine çok güvenmez ama gerektiğinde çok cesur olmayı bilir. Seçicidir. Yalnızlıktan hoşlanır. Planlama konusunda oldukça iyidir. Felsefeye düşkündür. Her durumda güvenebileceğiniz bir yapısı vardır. İlişkilerini çok ciddiye alır.


Sedir Ağacı (Güven)

(9 Şubat – 18 Şubat) – (14 Ağustos – 23 Ağustos)

ağaç testi psikoloji

Hediyelere bayılır. Uyum sağlama konusunda gelişmiş yetenekleri vardır. Hiç utangaç değildir. Diğerlerine biraz yukarıdan bakmayı sever. Çok iyi konuşmacıdır. Kafasında konuları çok kolay organize ederek çevresindekileri etkileme özelliğine sahiptir. Çok sayıda yeteneği vardır. Optimisttir ve gerçek aşkı bulmak için çaba harcar. Hızlı karar verebilme yetisine de sahiptir.


Çam Ağacı (Barışçıl)

(19 Şubat – 28 Şubat) – (24 Ağustos – 4 Eylül)

ağaç testi nedir

Uyumlu kişiliğiyle çevresindekileri etkiler. Barışın ve iyi niyetin sembolüdür. Etrafındakilere yardım etmeyi sever. Şiir yazmaktan çok hoşlanır. Aşık olduğunda acı çeker. Başkaları tarafından korunmaktan çok hoşlanır. Duygusallık olmazsa olmazıdır.


Söğüt Ağacı (Melankoli)

(1 Mart – 10 Mart) – (3 Eylül – 12 Eylül)

ağaç testi

Stresten hiç hoşlanmaz. Aile hayatını sever. Hayalleri peşinde koşmayı sever. Güzel olan herşeye ilgi duyar. Estetik yönü gelişmiştir. Dürüsttür ve başkalarını güldürmekten hoşlanır. Aşkta doğru insanı buluncaya kadar bıkmadan arayışını sürdürür. Asla yorulmaz. Egzotik yerler başlıca ilgi alanıdır.


Ihlamur Ağacı (Şüphe)

(11 Mart – 20 Mart) – (13 Eylül – 22 Eylül)

ağaç kişilik testi

Zeki ve çalışkandır. Hayattaki kötü durumları iyiye döndürme konusunda çok başarılıdır. Kavgadan ve stresten nefret eder. Uzak tatillere bayılır. Özveride bulunmayı sever. Ailesi ve arkadaşları için bir şeyler yapmayı sever. Çok yetenekleri vardır fakat hepsini kullanmak için zaman bulamaz. Liderlik vasıflarına sahiptir. Zaman zaman da kıskanç olabilir.


Meşe Ağacı (Cesaret)

(21 Mart)

ağaç kişilik analizi

Doğa dostudur. Cesur, güçlü ve biraz da sağlam yüreklidir. Bağımsız olmayı sever. Duyarlıdır. Değişime çok açık değildir. Ayakları her zaman yere bassın ister. Kontrollüdür.


Fındık Ağacı (Sıradışılık)

(22 Mart – 31 Mart) – (24 Eylül – 3 Ekim)

Espri yeteneği gelişmiştir. İsteklerinde ısrarcı davranır ama bir o kadar da anlayışlıdır. Sosyal ve toplumsal olaylar karşısında çok duyarlıdır. Bu konularda aktif olarak görev alır. Mükemmelliyetçi yapısı vardır ve dürüsttür.


Üvez Ağacı (Duyarlılık)

(1 Nisan – 10 Nisan) – (4 Ekim – 13 Ekim)

ağaç testi nedir

Cazibelidir. Dikkat çekmekten hoşlanır. Hayatı ve dinamizmi sever. Birine bağımlı da bağımsız da yaşayabilir. Tutkuyla sever. Artistik yönü gelişmiştir. Affedici değildir. Her konuda duyarlı bir karakteri vardır. İyi dosttur.


Çınar Ağacı (Sıradışı)

(11 Nisan – 20 Nisan) – (14 Ekim – 23 Ekim)

ağaç testi

Sıradan değildir. Hayal gücü geniş ve orijinal karakterdedir. Hırslı, biraz çekingen, kendine güvenen ve sürekli yeni hedeflere koşan bir yapıdadır. Yeni deneyimlere açıktır. Zaman zaman sinirli olabilir ama hayatı sever. Etkileyici olmak başlıca görevidir.


Kestane Ağacı (Dürüstlük)

(15 Mayıs – 24 Mayıs) – (12 Kasım – 21 Kasım)

ağaç kişilik testi

Etkileyici bir yönü vardır. Adalet duygusu çok gelişmiştir. Plan yapmayı çok sever. Adeta diplomat olarak doğmuştur. Çevresindeki diğer insanların duygularına karşı çok duyarlıdır. Çalışkan ve lider konumdadır. Aile kurmayı seven bir yapısı olan kestane ağacı grubu,sevdiğine oldukça sadıktır.


Dişbudak Ağacı (Hırs)

(25 Mayıs 3 Haziran) – (22 Kasım – 1 Aralık)

ağaç kişilik analizi

Çok çekicidir. Hayat dolu kişiliği olan bu kişilerin yetenekleri de her zaman ön plandadır. Eleştiriyi hiçbir zaman önemsemez ve zekasıyla alt karşısındakini alt edebilir. Ayrıca çok zeki, egoist ve güvenilir olurlar. Zaman zaman paranın cazibesine de kolayca kapılabilen dişbudak ağacı grubu, ilgiye her zaman ihtiyaç duyar.


Gürgen Ağacı (Zevk)

(4 Haziran – 13 Haziran) – (2 Aralık – 11 Aralık)

ağaç testi psikoloji

Hayatını mümkün olduğu kadar kolaylaştırmayı sever. Zevklidir. Görsel ve tat algısı gelişmiştir. Karşısındaki kişiden nezaket bekler. Duygusal yönlerinin doyurulması onun için önemlidir. Sıra dışı aşkların insanıdır. Duygu ve düşüncelerinden hiçbir zaman tam emin olamaz. Vicdan sahibidir ama çevresindeki insanlara hiçbir zaman tam güvenle bakamaz.


İncir Ağacı (Duyarlılık)

(14 Haziran – 24 Haziran) – (12 Aralık – 21 Aralık)

ağaç testi nedir

Azimli ve kararlı bir kişiliktir. Dürüst, bağımsız olmayı seven ve aynı zamanda sadık bir karakteri vardır. Tartışmaktan nefret eder. Zıtlıklardan hoşlanmaz. Dost canlısıdır ve çocuklara bayılır. Hayvanları da aynı oranda sever. Aslında sosyal bir kelebektir diyebiliriz. Espri yönü gelişmiştir ve uzun çalışma seanslarının ardından tembellik yapmaya bayılır.


 

Huş Ağacı (İlham)

(24 Haziran)

ağaç testi

Hayat dolu bir kişiliğe sahiptir. Dost canlısı, alçak gönüllü, dürüst ve abartıdan uzaktır. Sakinliği ve doğayı çok sever. Yaratıcı yönü çok gelişmiş olduğu için hayalperest bir tarafı vardır. Hiçbir zaman hırslarına yenik düşmez. Bu yönden ayrı bir çekiciliğe sahiptir.


Zeytin Ağacı (Bilgelik)

(23 Eylül)

ağaç kişilik testi

Güneşi çok sever. Sıcakkanlılık ve nezaket olmazsa olmazıdır. Dengeli kişiliği her zaman örnektir. Agresif davranışlardan sakınır, sakin ve duyarlı bir yapıya sahiptir. Şiddeti hiç sevmez. Kıskançlık yapmak da adeti değildir. Daha sofistike bir kişilik yapısı vardır.


Ceviz Ağacı (Tutku)

(24 Ekim – 11 Kasım)

ağaç kişilik analizi

Stresten hiç hoşlanmaz. Aile hayatını sever. Hayalleri peşinde koşmayı sever. Güzel olan her şeye ilgi duyar. Estetik yönü gelişmiştir. Dürüsttür ve başkalarını güldürmekten hoşlanır. Aşkta doğru insanı buluncaya kadar bıkmadan arayışını sürdürür. Asla yorulmaz. Egzotik yerler başlıca ilgi alanıdır.


 

Kayın Ağacı (Yaratıcılık)

(22 Aralık)

ağaç testi psikoloji

Lider olma özelliğiyle ön plana çıkar. Çok iyi hayat ve kariyer planı yapabilir. Gereksiz risklerden her zaman uzak duran bu grup, maddi konulara da yatkındır. Kendine çok iyi bakar. Spor, diyet gibi konularda oldukça hassastır. Yaratıcı yönleri ön plandadır.


 

Hangi ağaç sizi tanımlıyor yazımız da bu kadar dostlar. Umarım sizlerde bu yazıyı beğenmişsinizdir.

Diğer felsefi şeyler konulu yazılarım için tıklayabilirsiniz.

Sağlıcakla ve takipte kalın. 😉

Liseden, Ağ Sistemleri ve Yönetimi bölümünden mezun oldum. Üniversiteden (2 yıllık), Bilgisayar Programcılığı bölümünden mezun oldum. Şuanda da AÖF, Yönetim Bilişim Sistemleri bölümünde okumaktayım.

Uzmanlık alanlarım; Windows Sistemleri, HTML, CSS, C# ve SQL’dir.

Hobi olarak uğraştığım genel konular, Photoshop, After Affects, Corel Draw’dır.Film, YABANCI dizi, Anime izlemeyi ve Manga okumayı severim. Arkadaşlarımla yürüyüş yapmayı ve grup olarak aktivitelere gitmeyi severim. Geri kalan zamanlarımın tümü bilgisayar karşısında geçer.

Toplum Mühendisliği Nedir?
Çöplerden Toplanan Kitaplardan Kütüphane!