İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Anime - Manga
  3. One Piece – Zoro Kılıçların Ruhlarını Çağırabilir Mi? [Çeviri]

One Piece – Zoro Kılıçların Ruhlarını Çağırabilir Mi? [Çeviri]

zoro cursed red eye

One Piece – Zoro Kılıçların Ruhlarını Çağırabilir mi? [Çeviri], yazımız ile teori çevirileri yazılarıma devam ediyoruz. Uzun zamandır yazı yazamıyordum.  Güzel bir çeviri yazısı ile karşınızdayım. Bu yazıyı bulduğumda “harbiden haa” diye düşündüm. Hatta Zoro’nun ileride alabileceği bir power up olabileceğini düşündüm. Gelin beraber bu yazıya bir göz atalım. Düşüncelerinizi yorum kısmından yazabilirsiniz. Sizlerin görüşlerini de almak isterim dostlar. Zoro Kılıçların Ruhlarını Çağırabilir Mi? yazımıza geçelim.

 

One Piece – Zoro Kılıçların Ruhlarını Çağırabilir Mi? [Çeviri]

Zoro, Alabasta Arc’ta Daz Bones ile yaptığı savaşta bir power up almıştı. Bu power up sayesinde metali kesebilecek bir seviyeye gelmişti .Bu sağlayan şey ise cansız nesnelerin ruhları olduğundan ve nefeslerinden bahsetmişti.

zoro’s-ability-to-summon-the-“souls”-of-his-swords-1

İsimli Katana’ların kendi iradeleri olduğundan da bahsetmişti. Ayrıca Bu isimli özel katana’ların bir çeşit iradeye sahip olduklarını da söyleyebiliriz. Kitetsu, lanetli bir kılıç ve insanları öldürme arzusu var. Zoro bir kılıç dükkanına gittiğinde Sandai Kitetsu’yu almak istediğinde  daha kılıcı eline aldığında lanetli olduğunu anlamıştı. Dükkan sahibi kılıcı satmak istemediğinde ise kolonu kaybetme uğruna şansı ile kılıcın lanetini karşılaştırmıştı.  İşte bu burada…..

 

Ayrıca Thrillar Bark Arc’da, Ryuma ile savaşından sonra elde ettiği Shisui adlı kılıç içinde, kılıcın bir iradesi olduğundan bahsetmişti.

 

Kılıçların Ruhu

Zoro’ya dikkatlice baktığımızda kullandığı taktiklerin isimlerinden yola çıkarak Canavar Ruhlu Şeytan Biçen şeklinde bir tabir hiçte yanlış olmayacaktır. Kullandığı skillere de baktığımızda ki aşağıdadır,

Neredeyse tüm teknikleri bir ruha bağlıdır. Ejderha, Goril, Kuş, Kaplan vs. hayvanların ruhlarına atıf yapılmıştır. En ileri tekniği ise Dokuz Kılıç Tekniği Ashura’dır.

Ashura, Hint mitolojilerinde yer alan bir grup tanrısal varlığa verilen addır. Tek bir tanrıyı temsil etmemektirler. Yunan mitolojilerine göre endekslersek titan gibi birşeyler. Tanrıların bir alt sınıfı gibi birşeyler. Tanrıları sürekli kıskanır ve onlar gibi olmak isterler… ***Budizm’de, tanrıların en alt sıralarıdırlar ve çeşitli malign tutkulara bağımlı olan kıskanç tanrılardır. Dört mutsuz doğumtan biri olarak kabul edilirken, bir insanın huzuru ve her zaman dünyayı kızdırdığı, aynı zamanda da dünyayı kızdırdığı söylenir. çekişme ve şiddet. Japon Budizminde, onlar yarı-tanrılar ya da yarı kutsanmış varlıklardır. Budizm’in güçlü koruyucuları, yine de şiddetli ve kavgacı, insanlar gibi kısmen iyi ve kısmen kötüler. Onların aleminin okyanus tabanında yer aldığı söylenen bir çekişme dünyası olduğuna inanılıyor. Bazıları Ashura’nın Budizme dönüşen bir Hint kraliçesi olduğunu söylüyor. Diğer geleneklerde Ashura, kuraklıktan korkan bir güneş tanrıçaydı.

Yukarıdaki açıklamaya bacak olursak daha bir çok yeni skill göreceğiz diyebiliriz. Evet Ashura hakkında da bilgi verdiğimize göre devam edebiliriz. 😀

Burada Zoro’nun kılıçların ruhlarını çağırabilmek ve onları kullanabilmek gibi bir gücü olacağına inanıyorum. Belki vardır ancak henüz farkında değildir. Hala uyuyan bir güç olabilir.

 

Verilmiş Söz

Zoro ve Kuina birbirlerine en iyi kılıç ustaları olmak için yemin etmişlerdi ancak ne var ki Kuina öldü ve bu sözünü tutamayacak. Diye düşünüyoruz ama ya Kuina’nın ruhunun bir parçası Wado İchimonji’nin içerisinde ise…. Zoro, Luffy ile raftel’e ulaştığında gerçekten dünyanın en güçlü kılıç ustası olacaktır.

zoro’s-ability-to-summon-the-“souls”-of-his-swords-2

Sonuç olarak Zoro, Wano Ülkesinde bu yönde bir power up alabilir. Sonuçta dünyanın en iyi kılıçları Wano’da yapılmıştı. Wano’da efsanevi kılıç ustaları ile karşılaşıp bu konuda birçok bilgi aldıktan sonra kılıçların gerçek güçlerini açığa çıkarabileceğini düşünüyorum. Kin-Emon’un ateşi kesebilmesi, Brook’un dondurucu darbeleri gibi kılıçlara özel güçlerini keşfedebilir ve efsane bir power up alabilir.


Sonuç olarak bu yazı aslından çok başka bir yazı oldu. Sadece konu olarak almış oldum. 😀 Sorun değil. Benim aklıma böyle teori konuları gelmediğinden dolayı başka sitelerden konu başlıkları almış oluyorum.

Animeler hakkındaki tüm yazılarım için tıklayabilirsiniz.

One Piece hakkındaki tüm yazılarım için tıklayabilirsiniz.

Takipte ve Sağlıcakla Kalın. 😉

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Liseden, Ağ Sistemleri ve Yönetimi bölümünden mezun oldum. Üniversiteden (2 yıllık), Bilgisayar Programcılığı bölümünden mezun oldum. Şuanda da AÖF, Yönetim Bilişim Sistemleri bölümünde okumaktayım. Uzmanlık alanlarım; Windows Sistemleri, HTML, CSS, C# ve SQL’dir. Hobi olarak uğraştığım genel konular, Photoshop, After Affects, Corel Draw’dır.Film, YABANCI dizi, Anime izlemeyi ve Manga okumayı severim. Arkadaşlarımla yürüyüş yapmayı ve grup olarak aktivitelere gitmeyi severim. Geri kalan zamanlarımın tümü bilgisayar karşısında geçer.

Yorumlarınız Değerlidir. Yorumlarınızı Bekliyorum