1. Ana Sayfa
  2. Anime - Manga
  3. Dövüş Sanatları Anime Önerisi – TOP 5

Dövüş Sanatları Anime Önerisi – TOP 5

Tales of Symphonia The Animation

Dövüş Sanatları Anime Önerisi – TOP 5, yazımız ile eğitim yazılarıma biraz ara verelim. Hep ders, hep ders olmaz . Bu yazımda dövüş  sanatları kategorisine giren beş adet anime önerisinde bulunacağım. Bu animeler Türkiye’de sevilen dövüş sanatları animelerindendir. Bu kategori pek ilgimi çekmese de kategorileri arasında fantastik de varsa izlerim. Sizlerinde sevebileceği dövüş sanatları anime önerisi top 5 listesini görelim.

5 – Ikkitousen

AKSİYON DÖVÜŞ ANİMELERİ

Sonsaku Hakufu, kendisinin de bilmediği bir gücü vardır. Kendi kanından gelen bu gücü annesi bilmesine rağmen elinden hiçbir gelmemektedir. Tek yapabildiği Hakufu’yu kavgalardan uzak tutmaya çalışmaktır. Ancak çevresi tarafından çok çabuk keşfedilen Hakufu bir dövüşünde gerçek gücünü açığa çıkarmıştır ve geri dönülemez bir turnuvaya katılmak zorunda kalmıştır.

 

4 – Freezing

DÖVÜŞ KONULU ANİMELER

Nova adını verdikleri bir uzaylı türü dünya’yı istila etmiştir. Kendilerine pandora diyen bir grup genç kız ve onların yanlarında savaçan erkek sınırlandırıcıları vardır. Sınırlandırıcılar nova adını verdikleri uzaylıların hareketlerini sınırlandırırken pandoralar ise bu uzaylıları yok etmektedirler. Bu şekilde pandoralar dünyayı yok olmaktan koruyabilecekler midir?

 

3 – Tales of Symphonia The Animation

dövüş sanatları animeleri

Sylvarant ve  Tethe’alla .  Bu iki dünya da kendi mana’larını koruyabilmek için içlerinden birini seçeceklerdir. Bu seçilmiş kişiler ölüm tehlikesi olan bu yolda uyuyan ruhları uyandırmaya çalışacaklardır. Ancak ne var ki bunu sadece birisi yapabilir. Bu demek oluyor ki sadece bir kişi ruhları uyandırabilir ve sadece bir gezegen kurtulabilir.

 

2 – Taboo Tattoo

DÖVÜŞ SANATLARI İLE İLGİLİ ANİMELER

Seigi, dövüş sanatları üzerine eğitim almış bir ortaokul öğrencisidir. Bir gün yardıma ihtiyacı olan yaşlı bir adama yardım edip onu kurtarır. Bu yaşlı adam da Seigi’nin eline bir dövme yapar. Seigi bu dövmenin ne olduğunu en başlarda anlamaz. Ama bu dövme aslında Amerika ve Serinistan Krallığı arasındaki silah üretme yarışının son ürüdür ve yapıldığı insanlara özel güçler bahşetmektedir. Bakalım Seigi, en çok ihtiyacı olduğu anda bu gücü uyandırabilecek midir?

 

1 – Shijou Saikyou no Deshi Kenichi

DÖVÜŞ TÜRÜ ANİMELER

Shirahama Kenichi, tembel ve sürekli dövülen bir ortaokul öğrencisidir. Bir gün Furinji Miu adında güzel bir kızla karşılaşır. Miu, Kenichi’yi kendisinin de eğitim gördüğü bir dojo’ya davet eder. Bu dojo dövüş sanatları eğitimleri veren ustalarla doludur. Kenichi, Miu’nun bu dojo’da kaldığını duyunca hemen katılır. Eğitim gördükten sonra okulun karatee klübünden birisini yenince dikkatleri üzerine çeker ve geri dönemeyeceği bir yola girer.


Dövüş sanatları ile ilgili animeler hakkındaki yazım bu kadar dostlar. Girişte de dediğim gibi eğitim derslerine biraz ara verip bu tarz yazılar paylaşacağım. İstediğiniz türde öneri isterseniz yorum kısmından yada iletişim sayfasındaki mail adresimden bana bildirebilirsiniz.

Animeler hakkındaki diğer yazılarım için tıklayabilirsiniz.

Takipte ve Sağlıcakla kalın. 😉

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Liseden, Ağ Sistemleri ve Yönetimi bölümünden mezun oldum. Üniversiteden (2 yıllık), Bilgisayar Programcılığı bölümünden mezun oldum. Şuanda da AÖF, Yönetim Bilişim Sistemleri bölümünde okumaktayım. Uzmanlık alanlarım; Windows Sistemleri, HTML, CSS, C# ve SQL’dir. Hobi olarak uğraştığım genel konular, Photoshop, After Affects, Corel Draw’dır.Film, YABANCI dizi, Anime izlemeyi ve Manga okumayı severim. Arkadaşlarımla yürüyüş yapmayı ve grup olarak aktivitelere gitmeyi severim. Geri kalan zamanlarımın tümü bilgisayar karşısında geçer.

Yorum Yap