İlginizi Çekebilir
Grappler Baki
  1. Ana Sayfa
  2. Anime - Manga
  3. One Piece – Gelecekteki Kara Kral [Çeviri]

One Piece – Gelecekteki Kara Kral [Çeviri]

zoro ashura 1

One Piece – Gelecekteki Kara Kral [Çeviri] , yazım ile teori çeviri yazılarımıza devam ediyoruz. Bu yazımda Zoro’unun gelecekta kara kral ünvanını alması ve Rayleigh ile arasındaki benzerlikler hakkındadır. Gelin One Piece Gelecekteki Kara Kral [Çeviri] yazımıza geçelim.

One Piece Gelecekteki Kara Kral

Zaman Atlamasından sonra Zoro’nun sol gözü kesilmiş olarak gördük. Zoro’nun sol gözünün gerçek amacı henüz ortaya çıkmadı. Kimileri Zoro’nun gözündeki kesimin sadece normal bir kesim olduğunu söylüyor. Arkasında hiç bir güç yok. Buna inanmayı reddediyorum çünkü  Oda’nın hikayeyi bu kadar basit bir şekilde çizeceğini sanmıyorum. 

zoro timeskip

Ama inanıyorum ki bu: ‘Lanetli güç’. Zoro’nun kılıç kılıcı Sandai Kitetsu’dan geliyor. Bu lanetli kılıç Sandai Kitetsu, Zoro’ya bazı çılgın güçler verdi. Zoro, Enies Lobby’de Kaku’yla savaşırken bu gücü kullandı. Hareketin adı Asura’ydı.

zoro ashura

Gözü özel hareketlerle sık sık kırmızıya döner  .

zoro cursed red eye

Yani, Sandai Kitetsu’nun Zoro’ya lanetli güç (örneğin Asura) verdiği, lanetli gücün sol göz tarafından saklandığı ve kullanıldığı olabilir. Bu gücün aşırı kullanımını önlemek için, Zoro gözünü kesmiş olabilir. Gözünü henüz açmadı çünkü bunu yapmak için gerekli bulmadı. Sonuç olarak  , Zoro’nun sol gözünün ve lanetli kılıcı Sandai Kitetsu’nun kontrol etmesi zor olan şeytani, lanetli ve özel bir gücü olduğu sonucuna vardım Böylece, bu güç üzerinde kontrol sağlamak ve mükemmelleşmek için, gözünü kesti .

Şimdi, teorinin ikinci kısmı. Gözü kesilmiş başka bir karakter var.

KARA KRAL SILVERS RAYLEIGHroronoza zoro and silvers rayleigh

Rayleigh’nin gözü de kesildi. O kara kral olarak bilinir…. Neden? Şey, karanlık kelimesi şeytan ve lanetle ilgilidir diye düşünüyorum. Herhangi bir bağlantı buldunuz mu? Ya Rayleigh de gençliğinde lanetli kılıca sahip olduğuysa ve bu gücü kontrolden çıktı ve sonunda lanetli gücünü kontrol etmek için bir çözüm buldu, yani gözünü kesmek. Sonunda tam kontrole sahip olduğunda açtı.  O, gücü üzerinde tam kontrole sahip olduğunda ve gözünü açtığında, ona ‘Kara Kral’ ünvanını kazandıran çok gelişmiş ve eşsiz karanlık (lanetli) güç göstermiş olabilir . Umarım bu anlatım anlamlı olur.!

Bu yüzden, Zoro ve Rayleigh arasında çok benzerlikler var:

İkiside kılıç ustası…

İkiside, kaptanlarının ilk arkadaşları..

İkisininde gözlerinde bir kesik var.

İkiside Silahlanma hakisi kullanabiliyor. (Rayleigh Kralların Haki’sini de kullanabiliyor ki bunu Zoro’dan da bekliyoruz.)

İkiside insanüstü güce sahip.

İkiside içki içmeyi çok seviyor.

Kesik gözü ve Kara Kral’ın lanetli gücüyle ilişkilendirirsek anlamlıdır.

zoro and rayleig scar eye

Rayleigh’in Kara Kral gibi, Zoro’da çok fazla deneyime sahip olacak ve eğitim ile gücünü kontrol altına alacaktır. Mihawk ile yaptığı son savaş günü, Zoro, Mihawk ile yapacağı düelloda için ölümcül özel şeytani hareketini kullanacaktır. Neden Rayleigh unvanının Zoro’ya taşınacağını düşünüyorum çünkü ikisi de şu ana kadar aynı karakterlere ve birçok benzerliğe sahip.

Kaynak: http://www.opfanpage.com/2018/06/19/future-dark-king-zoro-2/


One Piece Gelecekteki Kara Kral , çeviri yazımda bu kadar dostlar. Bence gayet mantıklı ve olması gereken bir durumdur.

One Piece hakkındaki tüm yazılarım için tıklayabilirsiniz.

Takipte ve sağlıcakla kalın. 😉

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Liseden, Ağ Sistemleri ve Yönetimi bölümünden mezun oldum. Üniversiteden (2 yıllık), Bilgisayar Programcılığı bölümünden mezun oldum. Şuanda da AÖF, Yönetim Bilişim Sistemleri bölümünde okumaktayım. Uzmanlık alanlarım; Windows Sistemleri, HTML, CSS, C# ve SQL’dir. Hobi olarak uğraştığım genel konular, Photoshop, After Affects, Corel Draw’dır.Film, YABANCI dizi, Anime izlemeyi ve Manga okumayı severim. Arkadaşlarımla yürüyüş yapmayı ve grup olarak aktivitelere gitmeyi severim. Geri kalan zamanlarımın tümü bilgisayar karşısında geçer.

Yorumlarınız Değerlidir. Yorumlarınızı Bekliyorum