Çöplerden Toplanan Kitaplardan Kütüphane!

Çöplerden Toplanan Kitaplardan Kütüphane!

1 Şubat 2018 0 Yazar: Mustafa BÜKÜLMEZ
Toplam Görüntülenme : 376
Yaklaşık okuma süresi : 2 DK
Hangi Ağaç Sizi Tanımlıyor?
Kızılderililerden Modern Hayatı Sorgulatacak 10 Söz

Çöplerden Toplanan Kitaplardan Kütüphane!. Bu yazımızda misal bir davranış gösteren Çankaya Belediyesi temizlik görevlilerinin çöp olarak görülen atılan kitaplardan kurdukları kütüphaneden bahsedeceğim.

Felsefi Şeyler hakkındaki diğer yazılarım için tıklayabilirsiniz.

Bir kitap mükafat edilebilirken, gereksinim sahibi birine verilebilirken, kütüphaneye bağışlanabilirken ve belki hatta satılabilirken birileri onları çöpe atmayı tercih ediyor. Çankaya Belediyesi’ne bağlı temizlik görevlileri de misal bir davranış sergileyerek çöp olarak görülen atılan bütün kitapları toplayıp bir kütüphane oluşturdular.

Advertisements

Birçok insan müsfettesi, bu güzel insanların yaptığı işin önemini bile anlayamazken bu güzel insanlar, mükemmel bir amel yapıyorlar ve yeri kitaplıklar yada kütüphaneler bulunan kitapları görmezden gelmeyerek toplayıp tam 3500 kitaplık bir kütüphane kuruyorlar. Tabi ki bu kitapların az bazıları kısmı da olsa bağış ile geliyor.

Çankaya Belediyesi bu örnek olacak davranışı Twitter profilinden şu sözleri dile getirerek duyurdu.

Temizlik işçilerimiz, Temizlik İşleri Şantiyesi’nde, çöp olarak görülen atılan kitaplardan bir kütüphane oluşturuldu.
Ansiklopedilerden, tarih kitaplarına; romanlardan kişisel gelişime kadar 3 bin 500 kitabın kasaba aldığı kütüphanede, bağış kitaplar da bulunuyor

kütüphaneler neden önemlidir

Kütüphanede birçok farklı türde kitap var. Ansiklopediler, tarih kitapları, romanlar, araştırma kitapları, meslek kitapları, kişisel gelişim kitaplar ve daha fazlası.

kütüphanenin önemi

Burası ayrıca işçiler için de sosyal bir ortam. İsteyen kitabını okuyor, isteyen santranç oynuyor. aynı sırada zamanda kütüphanede çocuklar için de çocuk kitapları bölümü oluşturulmuş.

 

Zaman öldürmek ya da herhangi bir kitap bağışı yapmak isteyenler Çankaya Belediyesi Temizlik İşleri Şantiyesi’ni istedikleri zaman ziyaret edebilirler.

İlgili İçerik  Kızılderililerden Modern Hayatı Sorgulatacak 10 Söz

Felsefi Şeyler hakkındaki diğer yazılarım için tıklayabilirsiniz.

Bu güzel yazımız buraya kadar dostlar. Eğer yolunuz düşerse uğramayı unutmayın. 😉

Sağlıcakla ve takipte kalın. 😉

Hangi Ağaç Sizi Tanımlıyor?
Kızılderililerden Modern Hayatı Sorgulatacak 10 Söz