Çöplerden Toplanan Kitaplardan Kütüphane!

Çöplerden Toplanan Kitaplardan Kütüphane!

1 Şubat 2018 0 Yazar: Mustafa BÜKÜLMEZ
Toplam Görüntülenme : 46
Yaklaşık okuma süresi : 1 DK
Hangi Ağaç Sizi Tanımlıyor?
Başarısız Olmak Kötü Bir Şey Mi?
Çöplerden Toplanan Kitaplardan Kütüphane!
4 (80%) 1 Oy

Çöplerden Toplanan Kitaplardan Kütüphane!. Bu yazımızda örnek bir davranış gösteren Çankaya Belediyesi temizlik görevlilerinin çöpe atılan kitaplardan kurdukları kütüphaneden bahsedeceğim.

Felsefi Şeyler hakkındaki diğer yazılarım için tıklayabilirsiniz.

Bir kitap hediye edilebilirken, ihtiyaç sahibi birine verilebilirken, kütüphaneye bağışlanabilirken ve belki hatta satılabilirken birileri onları çöpe atmayı tercih ediyor. Çankaya Belediyesi’ne bağlı temizlik görevlileri de örnek bir davranış sergileyerek çöpe atılan tüm kitapları toplayıp bir kütüphane oluşturdular.

Birçok insan müsfettesi, bu güzel insanların yaptığı işin önemini bile anlayamazken bu güzel insanlar, mükemmel bir iş yapıyorlar ve yeri kitaplıklar yada kütüphaneler olan kitapları görmezden gelmeyerek toplayıp tam 3500 kitaplık bir kütüphane kuruyorlar. Tabi ki bu kitapların az bir kısmı da olsa bağış ile geliyor.

Çankaya Belediyesi bu örnek davranışı resmi Twitter profilinden şu sözler ile duyurdu.

Temizlik işçilerimiz, Temizlik İşleri Şantiyesi’nde, çöpe atılan kitaplardan bir kütüphane oluşturuldu.
Ansiklopedilerden, tarih kitaplarına; romanlardan kişisel gelişime kadar 3 bin 500 kitabın yer aldığı kütüphanede, bağış kitaplar da bulunuyor

kütüphaneler neden önemlidir

Kütüphanede birçok farklı türde kitap var. Ansiklopediler, tarih kitapları, romanlar, araştırma kitapları, iş kitapları, kişisel gelişim kitaplar ve daha fazlası.

kütüphanenin önemi

Burası ayrıca işçiler için de sosyal bir ortam. İsteyen kitabını okuyor, isteyen santranç oynuyor. Aynı zamanda kütüphanede çocuklar için de çocuk kitapları bölümü oluşturulmuş.

 

Zaman geçirmek ya da kitap bağışında bulunmak isteyenler Çankaya Belediyesi Temizlik İşleri Şantiyesi’ni ziyaret edebilirler.

Felsefi Şeyler hakkındaki diğer yazılarım için tıklayabilirsiniz.

Bu güzel yazımız buraya kadar dostlar. Eğer yolunuz düşerse uğramayı unutmayın. 😉

Sağlıcakla ve takipte kalın. 😉

Liseden, Ağ Sistemleri ve Yönetimi bölümünden mezun oldum. Üniversiteden (2 yıllık), Bilgisayar Programcılığı bölümünden mezun oldum. Şuanda da AÖF, Yönetim Bilişim Sistemleri bölümünde okumaktayım.

Uzmanlık alanlarım; Windows Sistemleri, HTML, CSS, C# ve SQL’dir.

Hobi olarak uğraştığım genel konular, Photoshop, After Affects, Corel Draw’dır.Film, YABANCI dizi, Anime izlemeyi ve Manga okumayı severim. Arkadaşlarımla yürüyüş yapmayı ve grup olarak aktivitelere gitmeyi severim. Geri kalan zamanlarımın tümü bilgisayar karşısında geçer.

Hangi Ağaç Sizi Tanımlıyor?
Başarısız Olmak Kötü Bir Şey Mi?