1. Ana Sayfa
  2. Anime - Manga
  3. One Piece – Dünya Hükümeti İçin En Büyük Tehlike [Çeviri]

One Piece – Dünya Hükümeti İçin En Büyük Tehlike [Çeviri]

One Piece Bölüm Listesi Güncel 2018

One Piece – Dünya Hükümeti İçin En Büyük Tehlike [Çeviri], yazım ile anime yazılarıma devam ediyorum. Bu yazımda yabancı bir siteden aldığım yazının çevirisini yaptım. Tabi OP’da konuya hakim olduğumdan dolayı kendi eklemelerimi de yapmaktan çekinmedim. Çeviri yapmaktaki amacım, azar azar da olsa kendi ingilizcemi geliştirmektir. Bu sebeple bu tarz yazılara devam etmeyi düşünüyorum.  Aynı zamanda yine aynı amaçla manga / novel çevirileri yapmayı da düşünüyorum.  Lafı fazla uzatmadan, One Piece – Dünya Hükümeti İçin En Büyük Tehlike yazıma geçeyim.

One Piece – Dünya Hükümeti İçin En Büyük Tehlike

7 – THE REMNANTS OF THE ROGER PIRATES – ROGER KORSANLARI DEVAMI

THE REMNANTS OF THE ROGER PIRATES

Roger korsanları önceki korsanlar kralı, Gol D. Roger’ın mürettebatıydı ve Grand Line’daki Yeni Dünyanın sonu olan Raftel’e ulaşan tek ekipti. Yaptıkları herşey efsanelerin birer parçalarıdır. Skypiea, Grand Line ve Raftel in sonuna kadar Oro Jackson adlı gemiyi kullanmışlardır. Tayfa dağılmış olsa da Denizciler, bu tayfa üyelerinin unutulmasına asla izin vermezler. Her nerede karşılaşırlarsa hemen yakalamaya çalışırlar. Gol D. Roger’in oğlu olan Portugas D. Ace bile bu kötü ünden nasibini almıştır.

 

6 – KOZUKI MOMONOSUKE

KOZUKI MOMONOSUKE

Kozuki Momonosuke, Wano Ülkesi ve Kozuki Ailesinden Kozuki Oden’in Kuri ve patriğinin önceki daimyo’nun oğludur. Momonosuke’nin en büyük yeteneği Devasa Fil Zunisha ile iletişime geçebilir. Onun gözlerinden çevreyi görebilir ve ona emir verebilir. Tek bir saldırısı ile en büyük filolaları bir anda yok edebilecek bir güçtedir. Ve babası gibi herşeyin sesini duyma yeteneğine sahiptir. Ayrıca Vegapunk’ın ürettiği yapay zoan tipi şeytan mevyesini yiyerek, Efsanevi ve mistik bir çin ejderhasına dönüşebilmektedir.

 

5 – NICO ROBIN

NICO ROBIN

Nico Robin, poneglyph adı verilen, asla yok edilemeyen ve kayıp yüzyılda neler olduğunu anlatan efsanevi taş tabletler üzerindeki antik yazıları okuyabilmektedir. Robin’in memleketi olan Ohara’da bir çok kişi bu poneglyph’leri okuma girişimlerinde bulunduğundan dolayı, denizciler tarafından bir kişi bile canlı kalmayacak şekilde bu adayı haritadan silmiştir. Ancak bir denizci amiralinin yardımı ile Robin adadan kaçabilmiştir. Bu yüzden kayıp yüzyılda yaşananların açığa çıkmaması amacı ile poneglyph ‘leri okuyabildiği için Denizciler, Nico Robin’in başına daha küçük bir çocukken çok yüklü bir ödül koymuştur.

 

4 – SHIRAOSHI

POSIEDON SHIRAOSHI

Shirahoshi, deniz altı cenneti olan balıkadam adasının prensesidir. kitle imha yeteneğine sahip üç Eski Silahtan biri olan Poseidon’un mevcut halidir. Poseidon, kayıp Yüzyılında yaşayan ve Deniz Kralları adı verilen muazzam deniz canlılarıyla konuşma gücüne sahip bir Deniz Kızı  prensesiydi. Neptün ve Robin arasındaki bir konuşmada belirtildiği gibi, Shiraoshi şimdi “Poseidon” unvanını devralmıştır. Posiedon’un asıl gücü de bu deniz krallarını yönetebilmesidir. Deniz kralları bir adayı tümüyle yok edebilecek kadar büyük ve güçlü olabilirler.

 

3 – YONKO

YONKO

Yonko, dünyadaki en ünlü ve güçlü dört korsanlardır. Şeytan Meyve yetenekleri, muazzam fiziksel gücleri, dayanıklılıkları ve Haki’nin ustalıkları mükemmeldir. Bu dört yonko, Grand Line’ın (“Yeni Dünya” olarak bilinir) ikinci yarısında, düzinelerce başka korsan mürettebatını yönetir ve kendi adaları vardır. Kendi adaları haricinde çıkar gözeterek yada gözetmeksinizin korudukları adalar vardır. Örn Balıkadam adasını ölmeden önce Beyazsakal hiçbir çıkar gözetmeden korurdu. Beyazsakal öldükten sonra Bigmom aylık belirli bir şeker üretimi yaptıkları sürece  korumaktadır. Şuan da devam eden Tottoland Arc’ından sonra büyük ihtimalle balıkadam adasının girişinde hasır şapkalı bir bayrak olacaktır. 😀

 

2 – MONKEY D. DRAGON & REVOLUTIONARY ARMY – DEVRİM ORDUSU

MONKEY D. DRAGON & REVOLUTIONARY ARMY

Monkey D. Dragon devrimciler ordusunun meşhur lideridir ve dünyadaki en tehlikeli adam olarak bilinir. Devrimci ordusu sürekli Dünya Hükümeti ile savaş halindedir ve yozlaşmış ülkeleri yerlebir ederler.  Dragon’un inanılmaz güçlü olduğu hakkında söylentiler vardır. Görünen o ki rüzgarı kontrol etme gücü vardır ancak bu güç şeytan meyvesimi, haki mi yada başka birşey mi olduğu hakkında kesin bir bilgi mevcut  değildir.

 

1 – MONKEY D. LUFFY & STRAW HAT PIRATES – HASIR ŞAPKA KORSANLARI

MONKEY D. LUFFY & STRAW HAT PIRATES

Dracule Mihawk Luffy’nin Gerçek Gücünü şöyle tanımlamıştır. “Ne gücü ne de yetenekleri, bir şekilde herkese kendini sevdirebilme ve gittiği her yerde kendine müttefikler bulabilme özelliğidir.”

Az sayıda üyeye sahip olmasına rağmen, Hasır Şapkalar çok güçlü bir ekiptir. Kaptanları Monkey D. Luffy, Shicibukai Crocodile, Shicibukai Gekko Moriah, Shicibukai Donquixote Doflamingo, Skypiea’ya koru salan son zalim Enel, CP9’dan Rob Lucci ve Big Mom Korsanlar’ından
kudretli Charlotte Katakuri gibi inanılmaz güçleri ile tanınan insanları sürekli olarak yendi.  Mürettebatın kendisi en çok, tüm bir örgütü (Baroque Works, CP9 ve Donquixote Korsanları gibi) yendikçe imkansız ve tamamen çılgınça şeyler yapmaya devam etti,
bir Tenryuubito’ya yumruk attı,
Enies Loby’de dünya hükümeti bayrağına ateş etti,
Bir Yonko’nun çay partisini çökertti.


One Piece – Dünya Hükümeti İçin En Büyük Tehlike yazımda bu kadar dostlar. Bu tarz yazıların devamını gelmesini istiyorsanız yorum olarak belirtmeniz yeterlidir. Aslında yine de yazacağım ama birilerinin bu yazılarımı beğeniyor olması daha büyük bir istekle yazmamı sağlayacaktır.

kaynak http://www.opfanpage.com/2018/04/02/7-biggest-threats-to-the-world-government/

Animeler ve mangalar hakkındaki diğer yazılarım için tıklayınız.

One Piece Yazıları hakkındaki diğer tüm yazılarım için tıklayabilirsiniz.

Takipte ve Sağlıcakla Kalın. 😉

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Liseden, Ağ Sistemleri ve Yönetimi bölümünden mezun oldum. Üniversiteden (2 yıllık), Bilgisayar Programcılığı bölümünden mezun oldum. Şuanda da AÖF, Yönetim Bilişim Sistemleri bölümünde okumaktayım. Uzmanlık alanlarım; Windows Sistemleri, HTML, CSS, C# ve SQL’dir. Hobi olarak uğraştığım genel konular, Photoshop, After Affects, Corel Draw’dır.Film, YABANCI dizi, Anime izlemeyi ve Manga okumayı severim. Arkadaşlarımla yürüyüş yapmayı ve grup olarak aktivitelere gitmeyi severim. Geri kalan zamanlarımın tümü bilgisayar karşısında geçer.

Yorum Yap