1. Ana Sayfa
  2. Anime - Manga
  3. One Piece Gomu Gomu No Mi ‘nin Eski Sahibi

One Piece Gomu Gomu No Mi ‘nin Eski Sahibi

one piece gomu gomu no mi techniques

One Piece Gomu Gomu No Mi ‘nin Eski Sahibi teori yazım ile one piece teorileri yazı serime devam ediyorum. Bu yazımda başlıktan da anlayabileceğiniz gibi gomu gomu no mi meyvesinin eski sahibinin kim olduğu ile ilgilidir.

One Piece Gomu Gomu No Mi ‘nin Eski Sahibi

Her one piece sever bilir ki, şeytan meyve kullanıcısı öldüğünde yediği meyve başka bir yerde tekrar doğar. Bu şekilde sonsuz bir döngü içerisindedir. Bu meyveler dünyanın herhangi bir yerinde ortaya çıkabilir. Herpimizin aklına en az bir kere gelmiştir. Gomu Gomu No Mi şeytan meyvesinin eski kullanıcısı kimdi acaba?

Bu başlık konusu için vereceğim kanıtlar bana çok mantıklı geliyor. Elbette Oda Sensei’nin bizleri ters köşeye yatırmayı çok seviyor. 🙂

one piece gomu gomu no mi

Şimdi gelelim kanıtlara,

1 – Portgas D. Rouge

Gol D. Roger‘in karısı ve Porgas D. Ace’ in annesi olan Portgas D. Rouge, Roger öldüğünde onun çocuğuna yani Ace’e hamileydi. Roger’in çocuğu olacağını öğrenen denizciler, tüm dünyada bu bebeği aradılar ama bulamadılar. Çünkü Rouge, çocuğunu 20 aylık olarak doğurmuştu. Normal bir çocuk 9 ay gibi bir sürede doğacak kadar olgunlaşmış olur. Bunu herkes biliyor. Ancak Rouge, dişini sıkarak denizcilerin onu bulmaması için tam tamına 20. ayında doğurdu.

one piece golden age gomu gomu no mi

Şimdi burada teorimiz başlıyor. Rouge’nin bunu yapabilmesinin tek sebebi Gomu Gomu No mi meyvesini yemiş olmasıydı. Elbette bu 20 aylık bebeği doğurmanın sonucu ölüm olacaktı. 20 ay boyunca çocuğu doğurmamayı sağlayabilecek tek şey esnek bir beden olması gerekmez mi? işte Gomu Gomu No Mi bunu sağlayabilecek tek şeytan meyvesidir.

one piece theory gol d. roger had the gomu gomu no mi

Üstelik bebek sürekli büyüyeceği için bu büyüklüğünde farkedilmemesi gerekiyordu. Bu şekilde düşündüğümüzde taşlar yerine oturuyor değil mi? Ama daha bitmedi…

2 – Gomu Gomu No Mi ve Shanks

Gomu Gomu No Mi’nin Shanks tarafından bulunmuş olması… Shanks’ın eski kaptanın eşinin meyvesi olduğundan onu bulmak için özel bir çaba sarfedeceğini tahmin edebilirsiniz. Üstelik bu meyveyi tayfadan kimse yememiş bir sandık içinde  saklamışlardı. Luffy şans eseri bulup bir anlık sinirle bu meyveyi yiyen kişi olmuştu.

one piece gomu gomu no mi awakening

Shanks, güzel huylu ve karakterli bir insandır. Bu meyveyi, eski kaptanının emaneti olarak görüp kendisi yemek isteyebilirdi. Ancak Luffy’nin bu meyveyi yemiş olması ve sürekli olarak korsanlar kralı olacağım demesi, Shanks’ın onu korsanlık yoluna itecek davranışlarda bulunmasını anlayabiliyoruz.

Gomu Gomu No mi, Gol D. Roger’in eşini meyvesiydi. Gol D. Roger, korsanlar kralıydı. Shanks, bu iki şeyinde Luffy’de bir araya geldiğini görmesiyle bir kumar oynamaya itmiş olması size de çok mantıklı gelmiyor mu?


One Piece Gomu Gomu No Mi ‘nin Eski Sahibi , çeviri yazımda bu kadar dostlar. Bence gayet mantıklı ve olması gereken bir durumdur.

One Piece hakkındaki tüm yazılarım için tıklayabilirsiniz.

One Piece En Güzel Bölümler

One Piece Bölüm Listesi Güncel

One Piece Şeytan Meyveleri Kitabı

Takipte ve sağlıcakla kalın. 😉

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Liseden, Ağ Sistemleri ve Yönetimi bölümünden mezun oldum. Üniversiteden (2 yıllık), Bilgisayar Programcılığı bölümünden mezun oldum. Şuanda da AÖF, Yönetim Bilişim Sistemleri bölümünde okumaktayım. Uzmanlık alanlarım; Windows Sistemleri, HTML, CSS, C# ve SQL’dir. Hobi olarak uğraştığım genel konular, Photoshop, After Affects, Corel Draw’dır.Film, YABANCI dizi, Anime izlemeyi ve Manga okumayı severim. Arkadaşlarımla yürüyüş yapmayı ve grup olarak aktivitelere gitmeyi severim. Geri kalan zamanlarımın tümü bilgisayar karşısında geçer.

Yorumlarınız Değerlidir. Yorumlarınızı Bekliyorum

Yorumlar (1)

  1. mustafabukulmez_avatar
    11 ay önce

    Ben bu teoriye katılmıyorum. Animede haki ile Rouge’nin bunu yaptığı bize söylenmişti zaten.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir