1. Ana Sayfa
  2. Anime - Manga
  3. One Piece – 11. Hasır Şapka Carrot! [ÇEVİRİ]

One Piece – 11. Hasır Şapka Carrot! [ÇEVİRİ]

11th Straw Hat Carrot

One Piece – 11. Hasır Şapka Carrot! [ÇEVİRİ], yazım ile one piece teori hakkındaki yazılarımıza devam ediyoruz.  Bu yazım yine çeviri yazısıdır ve yine kendi eklemelerimi de içermektedir.  Şimdi gelin One Piece – 11. Hasır Şapka Carrot! çeviri yazımıza bir göz atalım.

one piece carrot

One Piece – 11. Hasır Şapka Carrot!

İnanıyorum ki, Jinbei’den sonraki tayfaya katılacak olan yeni kişi, neredeyse herkesin favorisi olan mink klanından Carrot’tur.

Jinbei, resmi olarak hasır şapka korsanlarına katılmıştır. Mangada Tottoland arcı bitmiş ve Reveire Arc’ı başlamıştır.( Wano Arc’ına geçiş.) Jinbei eski tayfası balıkadam korsanlarını geride bırakıp Luffy ile devam edemedi, geride kalmış olsa daHasır şapka korsanları Wano’ya doğru yola koyulmuştur. Ve Carrot hala Sunny Go’da. Yani Carrot’ta Wano’ya gitmektedir. Wano arc’ı başlamadan önce yada başladığı sıralarda Jinbei’de tayfaya yetişmiş olacaktır.

Kaido’nun, Zoo’ya saldırmış olması sebebi ile Carrot’ta Kaido’nun adamlarından olan Jack’a ayrı bir nefreti vardır. Wano Arc’ı başladığı sıralarda, Zoo’da tam olarak neler olduğunu da görebileceğiz sanırım. Tüm Zoo halkını öldürmeye çalışan Jack ve Kaido yenildikten sonra, Carrot’ta 11. kişi olarak hasır şapka korsanlarına katılacaktır.

one piece nami chopper carrot

Şimdi bu iddiamı kanıtlarla destekleyeceğim.

One Piece’de, Oda Eichiro’nun hasır şapka korsanlarının kadın üye alımı hakkında izlediği bir düzen var. Şöyle ki, Önce karakter tanıtılır. Sonra bu tanıtılan kişi hasır şapkalar ile seyahat eder ve bu seyahatin sonunda, Luffy büyük kötü adamı yener ve seyahate katılan kişi resmen tayfaya katılır.

NAMİ; Nami Buggy arc’ında tanıtıldı. Syrup ve Baratie’nin bir parçası olarak Luffy ile seyahat etti. Luffy Arlong Park’ta Arlong’u yendi ve Nami yeniden tayfaya katıldı.

ROBİN; Robin Alabasta Arc’ında tanıtıldı. Ekiple birlikte Skypeia gittiler. Luffy, Rob Lucci’yi yendikten sonra Robin’i Dünya Hükumetinden kurtardılar ve resmen tayfaya katıldı.

İstisnai olarak Vivi, Reverse Mountain’da (Ters Dağ) tanıtıldı. Tayfa ile Drum Kingdom’a gitti. Sonunda Alabasta’da Crocodile’i yendi ancak Vivi aslında bir prenses olduğundan dolayı tayfaya katılamazdı.

Carrot, Hasır şapkalar ile Tottoland’a gitti ve orada gerçekten hasır şapkalara faydası oldu. Ek olarak tüm tayfa ve hayranlar da Carrot’u sevdi. Şuan da Carrot Hasır Şapkalarla Wano’ya doğru yol almaktadır. Luffy, Carrot’a Kaido’yu yeneceğini ve halkının intikamını alacağını söylemişti. Böylece, Carrot’ta Oda’nın kadın üyeler için tayfaya katılma modelini takip etti.

Bekleyin dahası var!

Bu aynı zamanda tayfanın gezdiği belli başlı alanlardaki (East Blue, Grand Line, New World) tayfanın 2. üyeleri ile aynı çizgiyi takip etmektedir. Nami East Blue’da 2. üye oldu. Robin Grand Line’da 2. üye oldu. Bu çizgiya bakarsak Carrot’da New World’da 2. üye olacaktır.

Carrot’un tayfaya katılması demek tayfadaki çeşitliliği daha da arttıracaktır. Ayrıca, teknik açıdan Hasır Şapka korsanlarının gemideki görevler açısından bir eksiği yoktur. Zoro yardımcı kaptan, Usopp keskin nişancı, Sanji ahçı, Nami rotacı, Chopper doktor, Robin arkeolog (korsanlar kralı olma amacına göre mutlaka olması gereken bir görev),  Franky gemi maramgozu, Brook müzisyen (kaptanın özellikle istediği bir görev 😀 ), Jinbei dümencidir.
Carrot’un ne gibi bir görevi olacak henüz bilemiyoruz ama katıldığında mutlaka mantıklı bir görevi olacaktır.

*Theory by Mugiwara Nakama

Kaynak http://www.opfanpage.com/2017/12/10/11th-straw-hat-carrot/

 

Şimdi birazda, kendi düşünceleriminden bahsedeyim. Buraya kadar olan kısım (çok az bir ekleme ile) çeviri yazısıdır.

Yukarıda yazanlara bende %100 katılıyorum. Bu yazıyı görmeden önce dahi, ya Zoo’dan yada Wano’dan birilerinin daha tayfaya katılacağına inanıyordum. Bu yazıyı okuduktan sonra (ki çok mantıklı kanıtlar var) bende Carrot’un tayfaya katılacağını düşünüyorum.

Jinbei, resmen Big Mom korsanlarından ayrıldıktan sonra, Sanji’yi geri alan Luffy, Gazeteci Morgan’ın haberleri artık sayesinde mi diyeyim yüzünden mi diyeyim bilemiyorum ama Yonkou adayı olarak gösterildi. Hatta kimileri tarafından 5. Yonkou olarak kabul edildi bile. Bu sebepler ışığında biliyoruz ki Balıkadam Adasının girişinde Hasır Şapka korsanlarının bayrağı dalgalanacaktır. Ayrıca Wano Arc’ından sonra da Zoo adasında da hasır şapka korsanlarının bayrağı dalgalanmaya başlayacaktır. Bu şekilde baktığımızda Zoo’dan da birinin tayfaya katılacağı kanısına varabiliyoruz. Luffy, balıkadam adasını kurtardı, Big Mom adasının altını üstüne getirdi ve sapasağlam adadan çıkabildi. Artık Balıkadam Adası Luffy’in kendi özel alanlarından birisi olacaktır. Aynı düzen Zoo adası içinde geçerli olacağını düşünüyorum. Hatta biraz daha geriye gidersek; Luffy’nin memleketi, Syrup Adası, Alabasta, Baratie, Cocoyashi Köyü, Water 7, Drum Kingdom, Dressrosa gibi Luffy’nin kurtardığı tüm adalarda da Hasır Şapka Korsanları’nın bayrağı dalgalanacaktır diye düşünüyorum.

 


One Piece – 11. Hasır Şapka Carrot! [ÇEVİRİ] , teori yazımız  bu kadar dostlar. Beni bu yazıyı ve önceki yazılarımı hazırlarken çok eğlendim. Umarım sizlerde okurken sıkılmamışsınızdır.  Diğer teori yazılarımızda görüşmek üzere…

Animeler hakkındaki diğer yazılarım için tıklayabilirsiniz.

One Piece Yazıları hakkındaki diğer tüm yazılarım için tıklayabilirsiniz.

Takipte ve Sağlıcakla Kalın. 😉

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Liseden, Ağ Sistemleri ve Yönetimi bölümünden mezun oldum. Üniversiteden (2 yıllık), Bilgisayar Programcılığı bölümünden mezun oldum. Şuanda da AÖF, Yönetim Bilişim Sistemleri bölümünde okumaktayım. Uzmanlık alanlarım; Windows Sistemleri, HTML, CSS, C# ve SQL’dir. Hobi olarak uğraştığım genel konular, Photoshop, After Affects, Corel Draw’dır.Film, YABANCI dizi, Anime izlemeyi ve Manga okumayı severim. Arkadaşlarımla yürüyüş yapmayı ve grup olarak aktivitelere gitmeyi severim. Geri kalan zamanlarımın tümü bilgisayar karşısında geçer.

Yorumlarınız Değerlidir. Yorumlarınızı Bekliyorum