One Piece – Chopper Kaidonun Hedefi Olabilir [Çeviri]

One Piece – Chopper Kaidonun Hedefi Olabilir [Çeviri]

15 Mayıs 2018 0 Yazar: Mustafa BÜKÜLMEZ
Toplam Görüntülenme : 750
Yaklaşık okuma süresi : 3 DK
One Piece - Seri Sonunda Tayfanın Tahmini Ödülleri [Çeviri]
One Piece - Shusui Poneglyphs İle Aynı Malzemeden Mi Yapıldı? [Çeviri]

One Piece Chopper Kaidonun Hedefi Olabilir [Çeviri] , yazım ile devam ediyoruz. İş yoğunluğumdan dolayı bir süredir yazı yazamıyorum. bugün biraz vakit buldum ve bir çeviri yazısı yazayım dedim. Bu yazım yine One Piece Evreni hakkındaki yazılardan olacak. En sevdiğim anime olan One Piece hakkında yazılar yazmak kafa dağıtabilmem için güzel bir uğraş.. Lafı fazla uzatmadan yazımıza geçelim.

 

One Piece – Chopper Kaidonun Hedefi Olabilir [Çeviri]

chopper spoiler

Advertisements

Eveeeet…. Şimdi biliyoruzki Yonko Kaido’nun en büyük amacı şeytan meyvesi güçleri olan bir ordu kurmaktır. Ancak Luffy’nin Doflamingo’yu yenmiş olması Kaido’nunda en büyük hayalini suya düşürmüştür. Bu olaydan sonra Kaido dışında yüzlerce düşman edinmiştir. Neyse asıl konumuza gelelim.

Chopper Mistik bir zoan türü şeytan meyvesi olan Hito Hito No Mi meyvesini yemiş olan bir Tonakai yani Ren Geyiğidir. Yaşadığı ülkede hiçkimse tarafından kabul görmemiş, hem sürüsünden hemde insanlardan uzaklaşmak zorunda kalmış bu garip Ren Geyiğimizi, Hiluluk adında bir doktor bulmuş ve ona bir isim vermiştir. Tony Tony Chopper…

Chopper, Hiluluk adlı bu doktordan bir süre doktorluk konusunda eğitim görmüştür. Hiluluk öldüğünde ise Hiluluk’un eski bir arkadaşı olan Doktorine adlı bir doktor Chopper’a sahip çıkmış ve bildiği tüm tıbbı bilgileri Chopper’a aktarmıştır. Tın konusunda aşırı ilerlemiş olan Chopper kendi şeytan meyvesi güçlerini arttıracak bir ilaç gelişmiştir. Zaman atlamasından önce bu ilaçtan üç adet yuttuğunda farkında olmadan meyve uyanışı gerçekleştirmiştir. Ancak ne varki bu uyanış zorla gerçekleştiğinden kontrolünü kaybetmiştir. Zaman atlamasından sonra ise kendi şeytan meyvesi güçlerini daha da geliştirerek sadece uyanış için bu ilaca ihtiyaç duymaktadır ve uyanış gerçekleştiğinde kontrolünü kaybetmemektedir.

İlgili İçerik  One Piece - Shusui Poneglyphs İle Aynı Malzemeden Mi Yapıldı? [Çeviri]

Rumble_Ball

İşte asıl konu burada başlıyor.

Pekiiii, neden Chopper, Kaido’nun hedefi haline gelebilir?

Azdan çoktan olayı çaktığınızı düşünüyorum.

Şimdi bir düşünün… Kaido, Chopper’ın yaptığı bu ilaçları kendi ordusu için istiyor olsa….

Hasır Şapka Korsanları, Wano’ya gittiğinde Kaido ile çarpışacaklarını biliyoruz. Chopper’da faydalı olabilmek adına bu ilacı defalarca kullanacağını düşünüyorum. Ve bu da Kaido’nun dikkatini çekecektir. Doflamingo’nun üretimi yaptığı yapay şeytan meyvesi Smile’ın da suyu kesilince hayalini gerçekleştiremeyeceği korkusunda olacaktır.

Daha fazla şeytan meyvesi gücü olan insan toplayamayacağından dolayı, Kaido bu ilaç ile aşırı derecede ilgilenecektir. Sonuçta bırakın güçlendirmeyi belirli bir dozdan sonra uyanışı tetikliyor. Yani delirmiş, aşrı güçlü ve karşı konulamaz bir ordu. Bu tamda Kaido’nun istediği şey değil mi?

Kaidos_Artificial_Zoan_Army

Bu açıdan baktığımızda Wano’da Chopper’ın kaçırılmasını, Kaido’nun tüm ordusu için Chopper’a zorla Rumble Ball yaptırmaya çalışmasını ve yine tayfanın Chopper’ı kurtarma çabasını izleyebiliriz. Ve yine düşünüyorum ki Chopper’in ödülü bu Wano Arc’ından sonra dağlam bir artış gösterecektir.


One Piece – Chopper Kaidonun Hedefi Olabilir [Çeviri] , yazımızda bu kadar dostlar. Diğer One Piece yazılarımızda görüşmek üzere.

Animeler hakkındaki tüm yazılarım için tıklayabilirsiniz.

One Piece hakkındaki tüm yazılarım için tıklayabilirsiniz.

Takipte ve Sağlıcakla Kalın. 😉

One Piece - Seri Sonunda Tayfanın Tahmini Ödülleri [Çeviri]
One Piece - Shusui Poneglyphs İle Aynı Malzemeden Mi Yapıldı? [Çeviri]