1. Ana Sayfa
  2. Anime - Manga

One Piece Im-Sama Hakkında İlham Teorisi

One Piece Im-Sama Hakkında İlham Teorisi
+ - 0

One Piece Im-Sama Hakkında İlham Teorisi, yazımız ile one piece im sama theory yazısı yazmak istedim. Uzun zamandır animeler hakkında yazı yazamıyordum. ÜStelik sevgili okurlarımdan birisi bir ım-sama hakkında teori yazısı gelecek mi diye sormuştu.

Im-Sama, Dünya Hükümeti’nde son derece yüksek rütbeli bir birey ve Beş Büyüklerin bile boyun eğdiği Boş Tahtın asıl sahibidir.

one piece im-sama theory

 

One Piece Im-Sama Hakkında İlham Teorisi

Im-Sama’nin yeteneklerinin tam kapsamı bilinmemekle birlikte, boş taht üzerinde oturdukları, tüm dünyadaki yegane otorite ile ilgisi olan bir koltuk ve beş büyüklerin, Dünya Hükümeti’nin en yüksek yetkilileri onlardan önce ön plana çıkarlar ve onlarla büyük bir onur ile hitap ederler, Dünya Hükümeti içinde en çok bilinen yetkiye sahip olduğunu gösterir.

one piece im sama kimdir

Yani herkes onları Im ya da Imu’ya çeviriyor. Bunun% 95’i eminim ki bu, okyanusların uçurumu kurallarına uyan ve dünyanın yaratılmasından önce Baal’la savaşan Ym (Yam) denizin Canaanite tanrısı için bir referanstır. Canaanite dilinde Ym, kelimenin tam anlamıyla “deniz” anlamına gelir ve daha uygun bir isim düşünemiyorum.

one piece im sama wiki

Ym, dünya yaratılmadan önce üstünlük için savaştı ve yönetmeyi istedi. Bu, Ym’nin (ya da Ym’nin atalarının), Boşluk Yüzyılı’nın içeriğini ( boşluktan yaratılmadan önce, varoşlarda, savaştan) uyarmaya çalışan ve bugün olduğu gibi dünyayı yaratan bir zafer olduğu teorisine son derece iyi uyacaktır  .
Bu nedenle isimleri muhtemelen sadece İngilizce olarak sadece Ym’dir.

one piece im sama theories

Her ne kadar Im-Sama’nın gözleri Takanome Mihawk ile benzese de bence bir ilgisi olmadığını düşünüyorum. Sadece göz tiplerinin benzemesinden böyle bir bağlantı kurmanın yanlış olduğu kanısındayım. Gerçi Takanome’yi serinin başından beri sürekli olarak görebiliyoruz. Oda Sensei’nin Im-Sama ile Takanome Mihawk ile olabilecek bağlantısının ataları ile ilgili olabilir. Her ne kadar bu konu ile ilgili bir dünya teori çıkarsak bile Oda Sensei’nin herkesi ters köşe yapacak planları vardır.


Oda’nın Im-Sama İçin İlham Kaynağı , çeviri yazımda bu kadar dostlar. Bence gayet mantıklı ve olması gereken bir durumdur.

One Piece hakkındaki tüm yazılarım için tıklayabilirsiniz.

One Piece En Güzel Bölümler

One Piece Bölüm Listesi Güncel

One Piece Şeytan Meyveleri Kitabı

Takipte ve sağlıcakla kalın. ?

Bu yazıya tepkiniz ne oldu?

Yazar Hakkında

Lise Ağ Sistemleri ve Yönetimi bölümü, üniversite Bilgisayar Programcılığı bölümü Ön Lisans, Yönetim Bilişim Sistemleri Lisans öğrenimi aldım. Askerlik görevimi tamamladım. Uzmanlık alanım; C# ve SQL Programlama dilleri ile müşteri odaklı, kullanıcı dostu ERP ve CRM gibi sistemleri geliştirmektir. Ayrıca şuanda PHP ve MYSQL alanında projeler geliştirmekteyim. C++, Phyton, Xamarin, MVC gibi konuları öğrenmek ve kendimi geliştirme çabası içerisindeyim. Discord için: https://discord.gg/FBxZeHu9

Değerli yorumlarınızı bekliyorum. :)