İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Anime - Manga
  3. Kekkei Genkai, Touta ve Moura Kitabı

Kekkei Genkai, Touta ve Moura Kitabı

naruto kekkei genkai listesi

Kekkei Genkai, Touta ve Moura Kitabı, One Piece Şeytan Meyveleri Kitabı yazımdan sonra bir de bu konu hakkında bir yazı yazmak istedim. Naruto ve ilgili tüm serilerinde görünen Kekkei Genkai yeteneklerini toplamaya çalıştım.

 

Kekkei Genkai, Kekkei Touta ve Kekkei Moura Kitabı

Kekkei Genkai Nedir?

Kan bağları ile geçen, kopyalanamayan ve sonradan oluşturulması neredeyse imkansız olan tekniklerdir. Elbette sonradan bunu üretenler var. Örnek olarak Senju klanından Hashirama’nın Mokuton’udur. Kekkei Genkai’ler en az iki elementi aynı anda kullanan ve yeni bir element halinde kullanılan ninja yetenekleridir. Ancak farklı yetenekler sayesinde bu kekkei genkai ve Kekkei Touta’ları başkalarıda kullanbiliyor. Örnek olarak Sasori, Orochimaru ve Hibiku olarak gösterilebilir.

Kekkei Genkai’den daha üst Kekkai türleri de vardır. Bunlar Kekkei Touta ve Kekkei Moura olarak biliniyor. Kekkai Touta,üç elementin birleşiminden oluşuyor. Kekkai Moura ise sınıflandırılmamış bir tür olarak ve tanrısal yetenekler olarak geçmektedir.

 

Kekkei Moura

All-Killing Ash Bones: Kaguya’nın avuçlarından gönderdiği ve saplandığı şeyleri tamamen küle çeviren yeteneğidir. 

Amenominaka: Kaguya 3. gözünü açtığında paralel evrenler arasında seyahat edebilir hale gelmişti .Bu paralel evrenler arasında seyahat edebilme yeteneğidir.

Eighty Gods Vacuum Attack : Çakra’nın ustalığıyla, Kaguya çakrayı avucuna yükler, bu da ya bir yumruk olarak saldırabilir ya da saldırıya geçmek için kollarının çevresinde tezahür edebilir. Bu teknik, çarpma üzerine büyük şok dalgalarına neden olacak kadar güçlüdür ve hatta Altı Yollu Çakra Komple Vücut – Susanoo’yu kolayca yok eder. Onun Byakugan ile birleştiğinde, en güçlü saldırı yeteneği olma potansiyeline sahiptir.

Expansive Truth-Seeking Ball:  Geniş Doğruluk-Arayan Top, Kaguya Ōtsutsuki tarafından kullanılan bir Kekkei Mōra ninjutsu’dur. Yin-Yang Release’in yanı sıra beş temel doğa dönüşümünden oluşuyor.

God: Nativity of a World of Trees: Tanrı Ağacı’nın köklerini manipüle etmek için kullanılan ve tüm dünyayı Sonsuz Tsukuyomi’de yakalananları kuşatmak için kullanılan bir tekniktir. Bütün canlıları ensha ederek ve onları kozalarla benzer şekilde ağaca bağlayarak, onların çakralarını sararken, uyuklayan bedenlerini bağlı kaldıkları sürece canlı tutacaktır. Aynı zamanda, bu her kurbanı Tanrı Ağacı’na asimile eder, yeni bir meyveyi filizlendirmek için çakrayı tek bir yere yeniden konumlandırır.

Infinite Tsukuyomi: Sonsuz Hayal dünyası. Zaten bunun nasıl bir şey olduğunu biliyoruz.

Rabbit Hair Needle: Tavşan Saç İğnesi, Kaguya Ōtsutsuki tarafından kullanılan bir Kekkei Mōra taijutsu’dur.

Rinne Sharingan: Rinne Sharingan, bir dōjutsu kekkei mōra ve Rinnegan ve Sharingan’ın öncülüdür. Göz küresi ve dokuz tomoe yayılan bir dalga deseni ile kırmızı sklera ve irides ile karakterizedir.

Rinnegan: Rinnegan “Üç Büyük Dōjutsu”, diğerleri Sharingan ve Byakugan arasında en yüce göz olarak tanınır. Hastalık dönemlerinde, Rinnegan’ı ele geçiren kişinin, ya dünyayı sakinleştirecek bir “Yaradılış Tanrısı” ya da her şeyi her şeye indirgeyecek bir “Yıkım Tanrısı” haline getirmek için göklerden indirildiği söylenir. Rinnegan, göz küresi üzerine yayılan bir dalga şekliyle karakterizedir.

Yomotsu Hirasaka: Kullanıcı, mekanın kumaşı içinde yarıkların açılabildiği gibi, her yerde kendilerini anında taşıyabilmektedir. Kaguya, altı tekniği arasında seyahat etmek için düzenli olarak bu tekniği kullandı. Açıklıklar aynı boyutta iki farklı mekansal lokasyonu birleştirmek veya iki boyutu birbirine bağlayan bir yol oluşturmak için de kullanılabilir.

 


Kekkei Touta

Jinton (Parçacık Tekniği): Bu yeteneğin Jinton’dur. Toprak, rüzgar ve ateş elementlerinin birleşiminden oluşmuştur. Bu yeteneğin gücü atom türündedir. Yani bu yetenek ile temas eden her şey atomlarına kadar parçalanmaktadır. Iwagakure yani Saklı Taş Köyü’nün İkinci ve Üçüncü Tsuchikage’si tarafından kullanılmaktadır. 3. Tsuchikage olan Ohnoki ayrıca Youton yani lav kekkei genkai’sini de kullanabiliyor.

naruto kekkei genkai

Ayırca Hiriku tarafından aşırı hızlı hareket etmek için kullanılmıştır. Teknik aktif edildiğinde takip edilemeycek kadar hızlı hareket edebilmektedir.

naruto kekkei genkai listesi


Kekkei Gengaki

Kekkei Genkai ‘lerde farklı göz tipleri de yani Doujutsu’lar da giriyor.

Sharingan:

Sharingan, üyeleri arasında seçici olarak görünen Uchiha klanının dōjutsu kekkei genkai ‘sidir. “Üç Büyük Dōjutsu” dan biri, diğerleri Byakugan ve Rinnegan olarak kabul edilir. Sahringan uyandırıldığında sadece bir tane tomoe’si olur. Tomoe dediğimiz şey gözdeki 3 tane olan simgedir. İkinci tomoe’si çıktığında göz teknikleri daha güçlenir. Üçüncü tomoe’de çıktığında daha da güçlenir. Aktif edildiğinde aşağıdaki gibi görünür.

naruto kekkei genkai nedir

 

Mangekyō Sharingan:

Mangekyō Sharingan, bir avuç Uchiha tarafından aktifleştirilen, Sharingan’ın gelişmiş bir şeklidir. Bu gözlerden “Bütün yaratılışın gerçekliğini engel olmadan gören göksel gözler.” olarak bahsedilir. Sharingan’a sahip olan kişilerin, çok sevdikleri bir kişi öldüğünde beyinlerinde gerçekleşen değişimler sonucu bu göz uyanır. Bu göz kullanıldıkça giderek ışığını kaybeder yani kör olur. Aktif edildiğinde 3 Tomoe dönmeye başlar ve o kişiye özel farklı bir şekle bürünür. Aşağıda İtachi’nin gözündeki simgeyi görüyorsunuz.

naruto kekkei genkai list

Eternal Mangekyō Sharingan:

Mangekyō Sharingan’ı uyandıran bir kişi, başka bir Mangekyō Sharingan uyandıran kişini gözlerini kendine aktarırsa, sonsuz Mangekyō Sharingan elde eder. Normalde Mangekyō Sharingan kullanıldıkça ışığını kaybederken Eternal Mangekyō Sharingan asla ışığını kaybetmez. Aktif edildiğinde, Mevcut olan ve alınan gözün simgelerinin birleşiminden oluşan farklı bir simge ortaya çıkar. Aşağıda, Sasuke ve İtachi’nin gözlerindeki simgelerin birleşimi sonucu görüyorsunuz.

naruto kekkei genkai ideas

NOT: Sharinganlar geliştikçe yeni güçler elde edilir. Örnek olarak, Ameterasu, Susanou vs.

Rinnegan:

Rinnegan Samsara’nın Gözü olarak bilinir. 3 büyük göz tekniği arasında Sharingan ve Byakugan’dan daha güçlüdür. Bu göze özel yetenekler üstün tanrısal yeteneklerdir.

kekkei genkai

 

Byakugan:

Beyaz Göz yada Her şeyi Gören Gözler olarak bilinir. Byakugan, Kaguya Ōtsutsuki’den gelen Hyūga ve Ōtsutsuki klanlarının dōjutsu kekkei genkai’idir. Diğerleri Sharingan ve Rinnegan olan “Üç Büyük Dōjutsu” dan biri olarak kabul edilir. Bu göze sahip olanların neredeyse hiç açık noktası yoktur. İnsan vücutlarında çakra noktalarını görebilirler. Aktif edildiğine gözlere giden damarlarda şişme görülür ve gözlere aşırı bir kan pompalaması meydana gelir. (Benim düşüncemdir. 🙂 ) Bu olduğunda merkezdeki halkanın bir daha dış tarafında dış kenarlara doğru kısa çizgilerden oluşan bir halka daha oluşur.

kekkei genkai kitabı

 

Tenseigan:

Reenkarnasyon Gözü olarak bilinir. Tenseigan Hamura Ōtsutsuki ve onun torunları tarafından sahip olunan bir dōjutsu. Beyaz ve çiçek desenli mavi göz bebekleri olarak görünürler. Bu gözlerde Tanrısal yetenekler kazandırır. Baykugan’ın gelişmiş versiyonu olarak bilinir. Bunun sebebi Hamura’nın Hanabi’nin gözlerini kendine aldığında, aldığı byakugan gözleri ile Tenseigan’ı uyandırabilmiştir. Aslında daha doğrusu, Tenseigan için temelde byakugan gözleri gerekmektedir.

kekkei touta

 

Jōgan

Jōgan, Boruto Uzumaki tarafından uyandırılan eşsiz bir dōjutsu. Djutsu Boruto’ya gizemli olsa da, Toneri Ōtsutsuki yetenekleri ve işlevlerinin farkında gibi görünürken, Momoshiki Ōtsutsuki bunun Ōtsutsuki klanından güçlü bir şekilde miras kaldığını iddia ediyor. Mangada, bu dōjutsu, görünürde gözle görülür bir öğrenci ile görünmüyor. Tenseigan ile bir ilgisi olabileceğine inanıyorum. Aktif olduğunda göz akı siyahlaşır.

kekkei moura

 

Ketsuryūgan: 

Kanlı Ejder Gözü olarak bilinir. Ketsuryūgan, Chinoike klanının bazı bireylerinde görülen bir dōjutsu kekkei genkai’dir. Ketsuryūgan kırmızımsı rengiyle tanınıyor, bu dōjutsu kullanıcıları için “kan gibi kırmızı gözleri” olarak nitelendirilen özel bir görünüm veriyor. Chinoike klanındakiler bu gözler sayesinde kan üzerinde kontrole sahip olabiliyor. Nasıl uyandırıldığı bilinmiyor. Bu göz sadece aktif edildiğinde aşağıdaki gibi görünür.

naruto kekkei genkai

Benim bu bağlantıdaki yazımı incelerseniz Byakugan ve Ketsuryūgan hakkında bir teorimi görebilirsiniz.

 

Ranmaru’nun Kekkei Genkai’si:

Bu dōjutsu, nüfuz eden vizyonu, diğer dōjutsuların bozulmasını ve yaşam gücü enerjisi manipülasyonu yoluyla eşsiz iyileşmeyi içeren birçok yeteneğe sahiptir.

naruto kekkei genkai listesi

Buraya kadar gördüklerimiz gözler hakkında olan Kekkei Genkai ‘lerdi. Şimdi ninjutsu olarak Kekkei Genkai ‘lere bir bakalım.

 

Futton (Buhar Tekniği):

Buhar tekniğidir. Ateş (Katon) ve Su (Suiton) çakralarının birleştirilmesi sayesinde oluşturulur. Buhar olarak geçmesine rağmen tam olarak buhar denemez. Gaz tekniği dememiz daha doğru olacaktır. Farklı türlerde gazlar yayarak, kaynatabilen ve maddeleri çözündüren bir gaz salabilir. Kullanıcı Godaime Mizukage Terumi Mei’dir.  Mei’nin kullandığı tekniğin adı, Futton: Koumu No Jutsu’dur ve Susano’yu bile eritebilecek güçtedir.

naruto kekkei genkai nedir

Mei’den başladık ondan devam edelim. 😉

 

Youton (Lav Tekniği):

Lav Tekniğidir. Ateş (Katon) ve Toprak (Doton) çakralarının birleştirilmesi sayesinde oluşturulur. Farklı türlerde lav türleri oluşturulabilir. Bu tekniği ilk olarak Godaime Mizukage Terumi Mei ‘den görmüştük.

naruto kekkei genkai list

 

Shikotsumyaku (Ölü Kemik Vuruşu):

Kaguya Klanına ait bir tekniktir. Vücudundaki kemikleri kontrol edip, tamamen ya da kısmen vücudundan çıkartabilir. Parmaklarındali kemikleri bir kurşun gibi kullanabilir. Omurgasını çıkartıp bir kılıç gibi kullanabilir. Kullandığını gördüğümüz kişi Kimimaro’dur. Bazı yerlerde orochimaru ve kabuto’nun kullanabildiği yazılsa da kullandıkları hiç görülmemiştir. Yanlış hatırlamıyorsam. Orochimaru, Kimimaro’nun vücudunu almak istiyordu ancak çok hasta olduğu için almamıştı. Ancak Kabuto vs İtachi vs Sasuke savaşında Kabuto karnından Kimimaro’yu çıkartabilmiştir.

naruto kekkei genkai ideas

 

Hyouton (Buz Tekniği):

Su (Suiton) ve Rüzgar (Fuuton) çakralarının birleşiminden oluşur. Yuki klanına ait bir tekniktir. Takım 7 ‘nin bir koruma görevine gittikleri sırada, Zabuza ve Haku ikilisi ile karşılaştıklarında Haku tarafından kullanılan tekniktir. Naruto serisinde sadece Haku’dur. Boruto serisinde de bir kişi vardı ama adını hatırlayamadım. Ayrıca Haku’yu büyük savaşta tekrar dirilmiş olarak görmüştük.

kekkei genkai

 

Jiton (Mıknatıs Tekniği): 

Toprak (Doton) ve Rüzgar (Fuuton) çakralarının birleştirilmesinden oluşmuştur. Bu Kekkei Genkai, aralarında kan bağı olmayan bir çok kişi tarafından da kullanılmıştır. Yukarıda bahsettiğimiz gibi, bazı ninjalar bu kekkei genkai’leri kendileri oluşturabiliyorlar. Jiton tekniği toprak içindeki demir parçalarını manyetizma ile kontrol edebilir. Bu teknik Sunagakure sınırlarında ortaya çıkmıştır.  Baruto serisinde Gaara’nın üvey oğlu da bu tekniği kullanabilmektedir. Demirin yanı sıra Gaara’nın babası altın tozlarını kontrol edebiliyordu.  Sadece bu da değil. Büyük ninja savaşsında kabuto tarafından diriltilen bir ninja da manyetizmayı kontrol edebiliyordu. Bu  kişi de dokunduğu kişilere manyetizma vererek, silahlarına da bu işlemi yaptıktan sonra fırlattığında daima hedefi tutturan bir taktik geliştirmişti.

Uzumaki Naruto, bu tekniği Shukaku’dan aldığı çakra sayesinde kullanbilmiş ve rasenganına işleyebilmişti.

Altın Kullanma

kekkei genkai kitabı

Naruto’nun kullandığı Jinton

kekkei touta

Shinki’nin jintonu

kekkei moura

 

Shakuton (Kavurma Tekniği):

Ateş (Katon) ve Rüzgar (Fuuton) çakralarının birleşiminden oluşmuştur. Bu teknik, dokunduğu tüm herşeyin içindeki sıvıları buharlaştırabilmektedir. Bu sebeple kavurma tekniği olarak geçmektedir. Tek kullanıcısı Büyük savaşta diriltilen Pakura’dır.

naruto kekkei genkai

Ayrıca Naruto ve Sasuke’nin birleşik tekniğinin adı da Shakuton olaran geçmektedir. Naruto Wikia’da Bu teknik Scorch adı ile geçmekte ve kekkei genkai olarak tanınmaktadır.  Aşağıdaki görselde görebilirsiniz.

naruto kekkei genkai nedir

 

Kouton ( Çelik Tekniği): 

Senju klanındakilere ait bir teknik olup Toprak (Doton) ve Su (Suiton) çakralarının birleşiminden oluşur. Bu teknik kullanıcının derisini ve bedenini demir gibi sert hale getirmesini sağlamaktadır.

naruto kekkei genkai listesi

 

Mokuton (Odun Tekniği):

Aslında buna odun demek pek hoş gelmiyor ama denebilecek en iyi tabir budur. Toprak (Doton) ve Su (Suiton) çakralarının birleşiminden oluşturulan bir tekniktir. Bu tekniği ilk olarak Senju klanından Hashirama ile tarafından kullanılmıştır. Orochimaru’da deneyleri ile Yamato adlı bir ninjanun bu kekkei genkai’yi kullanabilmesini sağlamıştır. Bu tekniğe doğa tekniği dememizde yanlış olmayacaktır çünkü teknik odun olarak geçse de gerçekte ortaya bir ağaç çıkartıyor ve o ağaçları yönlendiriyor. Yani hayat veriyor. Bu özelliği ile diğer tüm kekkei genkai ‘lerden ayrıdır diyebiliriz.

naruto kekkei genkai nedir

naruto kekkei genkai list

 

Ranton Tekniği (Fırtına Tekniği):

Düşmana gönderilen enerji ışınları olarak bilinir. Elektrik (Raiton) ve Su (Suiton) çakralarının birleşiminden oluşur. Naruto Shippuden Movie: The Will Of Fire’da bir ninja, elektrik yüklü fırtına bulutlarını kontrol edebildiğinden dolayı fırtına tekniği olarak litaretüre geçmiştir. O movide’deki ranton asıl rantondur diyebiliriz.

naruto kekkei genkai ideas

Asıl ranton işte buymuş. 😀  ve Hiriko’ dediğimiz adam da bu kişidir. 😀

kekkei genkai

 

Shouton (Kristal Tekniği): 

Sadece animede yer alan bir kekkei genkai ‘dir. Yani mangasında bu teknik hiç görülmemiştir. Toprak (Doton) çakrasının farklı bir türü olarak geçer. Yani element birleştirilmesi değil bie alt elementtir diyebiliriz. Bu yetenek kristal kullanabilir. Kristalleri manipule ederek toprak (doton) çakrasını kullanır.

kekkei genkai kitabı

 

Meiton (Karanlık Teknik):

Bir elemente bağlı olmayan bir kekkei genkai’dir. Daha çok Doujutsu Kekkei Genkai türünde bir tekniktir. Hiruko bu tekniği avuç içindeki bir simge sayesinde kullanabiliyordu. Bu tekniğin güçleri, çakra emebilme ve onu manipule edebilmektir. Kimera Tekniği ile de insanların kekkei genkai’sini çalabilmektedir. Ranton ve Kouton başlıkları altında da bu adamı görebilirsiniz. 🙂

kekkei touta

 

Bakuton (C4 Tekniği):

Espiri olarak C4 dedim ama temelde aynı şey. 😀 Bakuton’un gerçek anlamı patlama tekniğidir. Toprak (Doton) ve Elektrik (Raiton) çakralarının birleşiminden oluşan tekniktir. Edo Tensei olarak savaşa katılan Gari isimli İwagakure shinobisinde görmüştük. Ayrıca Deidara’da bu tekniği kil aracılığı ile kullanabilmiştir. Gari’nin gifini bulamadım arkadaşlar.

naruto kekkei genkai listesi

Deidara’nın Bakuton’u

kekkei moura

 

Iburi Klanının Kekkei Genkai’si: 

Ateş ülkesinin sınırları içinde yaşayan bir klandır. Vücutları duman gibi dağılabilen bir kekkei genkai’dir. Bu yeteneğin en büyük dezavantajı kontrol edilememesidir. Yani sert bir rüzgarda tüm bedenleri duman olup dağılıyor ve doğal olarak ölüyorlar. Savaş esnasında bedenlerinin bir parçasını duman haline getirebilme, saldırıların içlerinden geçmelerini sağlama, başka vücutlara girip onları ele geçirme gibi yetenekleri de vardır.

naruto kekkei genkai

 

Juugo Klanının Kekkei Genkai’si: 

Üstün doğa enerjisi kontrolü yani Senjutsu sağlamaya yarar. Ancak aşırı kullanımda kişilik değişikliği geçirerek çıldırıp önüne gelen herkesi öldürmeye çalışır. Senjutsu kullandığında vücudu değişime uğrar ve tüm vücudunu istediği şekilde yeniden dizayn edebilir. Orochimaru, bu yeteneği Jugo’nun dna’larından alarak kendi lanetli mühürünü ses köyü ninjalarına ve sasukeye vermiş ve onların inanılmaz güçlere sahip olmasını sağlamıştır.

naruto kekkei genkai listesi,

 

Rinha Klanı’nın Kekkei Genkai’si: 

Bu kekkei genkai sadece Naruto Shippuden 3D: The New Era isimli oyununda yer alan Malice adlı karakterde görünmüştür. Bu kekkei genkai  kişinin çakrasını, görüntüsünü ve anılarını kopyalayabilmektir.

naruto kekkei genkai list

 

Kurama Klanı’nın Kekkei Genkai’si: 

Bir genjutsu kekkei genkai ‘sidir. Kurama klanında bir nesilde bir kişi bu yetenekle doğar. Bu yetenek o kadar güçlüdür ki, ilizyon gören kişi, ilizyonda gördüğü şeyleri gerçek sanar. İlizyon içinde kişiye verilen zarar neredeyse gerçek vücuda da yansır. Ancak bu yeteneğin dez avantajı, kontrolden çıkması ve bilinç altında ikinci bir kişilik oluşmasına sebep olmasıdır. Elbette bu ikinci kişilik vahşi ve ölümcül bir kişiliktir. Sonuç olarak bu kızın;

naruto kekkei genkai listesi

 

buna dönüşmesi oluyor.

naruto kekkei genkai

 

Ryuzetsu’nun Kekkei Genkai’si: 

Naruto Shippuden: Blood Prison isimli movie’de görünen bir kekkei genkai’dir. Bir tür reenkarnasyon tekniğidir. Nereden ve nasıl geldiği bilinmemektedir. Malesef gif bulamadım.

naruto kekkei genkai nedir

 

Sakon & Ukon Kekkei Genkai’si:

Bu yetenek Sakon ve Ukon’a bedenleri moleküler düzeyde parçalayabilme ve tekrar birleştirebilme gücü vermektedir. Genellikle tek vücut olarak yaşarlar. Bu yetenek sayesinde başkalarının vücutlarına girip onların vücutlarını parçalayabilmektedirler. Orochimaru’nun Sasuke’yi ele geçirmek için gönderdiği ses köyü ninjaları arasındadır.  Dezavantajları ise başkasının vücuduna girdiklerinde, vücuduna girdikleri kişi yaralanırsa vücuda giren kişi de aynı yarayı almaktadır.

naruto kekkei genkai nedir

 

Deiton (Çamur Tekniği):

Bu teknik sadece novel serisinde görülmüştür. O sebeple gif olarak görsel atamayacağım. Toprak (Doton) ve Su (Suiton) çakralarının birleşiminden oluşur. Bu tekniği kullananlara kirli denmektedir. Çünkü bu teknik için elleri sürekli olarak çamurludur.


Buradan sonraki yetenekler naruto.wikia’da kekkei genkai olarak geçmiyor ama bana sorarsanız bunları da kekkei genkai olarak alabiliriz.

 

Hozuki Klanının Kekkei Genkai’si: 

Ryūzetsu klanına mensup kişilerin sahip olabileceği bir kekkei genkai’dir. Bu yetenek sayesinde ninje tüm vücudunu su şekline sokabilir. Yani bir musluktan içeri girip farklı bir musluktan çıkabilir. Dezavantajı, dalgalı bir suya girdiğinde vücudunun kontrolünü kaydettiği anda vücudunun dağılabilmesidir.

NOT: bu yetenek naruto.wikia’da kekkei genkai olarak geçmiyor ama bana sorarsanız bu yetenekte herkesin yapabileceği bir şey değildir.

naruto kekkei genkai list

 

Akimichi Klanının Kekkei Genkai’si:

Ek olarak  Akimichi klanının kelebek kanatları çıkararak bir anda aşırı zayıflaması tekniğini de kekkei genkai olarak anabiliriz sanırım. Sonuçta bu yetenekte kopyalanamıyor ve klana özgü bir yetenek

naruto kekkei genkai ideas

En sevdiğim serilerden birisi olan Naruto serisi hakkında bu güzel yazımızın da sonuna geldik. Baruto serisinde karşılaştığım yeni yetenekleri de buraya ekleyebilirim.  Umarım bu yazımı beğenmişsinizdir.

Bu yazı, Naruto.Wikia sitesinden destek alınarak hazırlanmıştır.


Ayrıca Baruto serisi hakkındaki teori yazımı görmek isterseniz tıklayabilirsiniz.

Naruto Kekkei Genkai , Touta ve Moura Kitabı , yazımda bu kadar dostlar diğer yazılarımda görüşmek üzere.

Animeler hakkındaki diğer yazılar için tıklayınız.

Takipte ve Sağlıcakla Kalın. 😉

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Liseden, Ağ Sistemleri ve Yönetimi bölümünden mezun oldum. Üniversiteden (2 yıllık), Bilgisayar Programcılığı bölümünden mezun oldum. Şuanda da AÖF, Yönetim Bilişim Sistemleri bölümünde okumaktayım. Uzmanlık alanlarım; Windows Sistemleri, HTML, CSS, C# ve SQL’dir. Hobi olarak uğraştığım genel konular, Photoshop, After Affects, Corel Draw’dır.Film, YABANCI dizi, Anime izlemeyi ve Manga okumayı severim. Arkadaşlarımla yürüyüş yapmayı ve grup olarak aktivitelere gitmeyi severim. Geri kalan zamanlarımın tümü bilgisayar karşısında geçer.

Yorumlarınız Değerlidir. Yorumlarınızı Bekliyorum